Franciszek: liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości

KAI / ms
Niedziela, 16 grudnia 2018, godz. 15:30
"Świadomość, że w trudnościach zawsze możemy zwrócić się do Pana i że On nigdy nie odrzuca naszych modlitw jest wielkim powodem do radości" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Papież spotkał się dziś z dziećmi migrantami

KAI / ms
Niedziela, 16 grudnia 2018, godz. 14:30
Przed południem Franciszek spotkał się z grupą dzieci z rodzin migrantów, które korzystają na co dzień z działającej dla nich od wielu lat w Watykanie przychodni pediatrycznej.
więcej

Watykan: ile będzie zagranicznych podróży papieskich w 2019?

KAI / psd
Sobota, 15 grudnia 2018, godz. 16:32
Oprócz czterech zapowiedzianych już na 2019 podróży papieskich poza granice Włoch, można spodziewać się co najmniej dwóch jeszcze, zapewne na inne kontynenty - wynika z opublikowanego przez Prefekturę Domu Papieskiego kalendarza papieskich audiencji i spotka z wiernymi na przyszły rok.
więcej

O. Cantalamessa: prawdziwa jedność w miłości jest możliwa

KAI / ms
Piątek, 14 grudnia 2018, godz. 19:26
Tematowi Trójcy Świętej poświęcił dziś drugie kazanie adwentowe kaznodzieja Domu Papieskiego. Podkreślił znaczenie jedności, która swój fundament i uzasadnienie znajduje w tajemnicy Boga. Kazania wysłuchał Papież wraz ze swoimi współpracownikami.
więcej

Kraków: do katedry wawelskiej powróciło pięć odnowionych sarkofagów

KAI / ms
Piątek, 14 grudnia 2018, godz. 17:14
Pięć sarkofagów polskich władców z dynastii Wazów powróciło po konserwacji do katedry na Wawelu. Krypta wraz z odnowionymi sarkofagami po rocznej przerwie będzie dostępna dla zwiedzających w przyszłym tygodniu.
więcej

Franciszek: Dzieciątko Jezus przypomina o tragedii dzieci migrantów

KAI / ms
Piątek, 14 grudnia 2018, godz. 16:02
Ojciec Święty przypomniał, że Boże Narodzenie jest zawsze nowe ponieważ zaprasza nas do odrodzenia w wierze, do otwarcia na nadzieję oraz do rozpalenia na nowo ognia miłości.
więcej

Franciszek: Kościół pragnie przyczynić do rozwiązania problemów ludzkości

KAI / sz
Czwartek, 13 grudnia 2018, godz. 21:38
Kościół zobowiązuje się do współpracy ze wszystkimi odpowiedzialnymi partnerami w konstruktywnym dialogu mającym na celu konkretne rozwiązania palących problemów humanitarnych, mając na celu zachowanie życia i godności człowieka, łagodzenie cierpień i pogłębianie autentycznego i integralnego rozwoju - powiedział papież.
więcej

Franciszek modli się za ofiary zamachu w brazylijskiej katedrze

KAI / sz
Czwartek, 13 grudnia 2018, godz. 17:44
Papież modli się za ofiary zamachu w Brazylii. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj w katedrze w Campinas cierpiący na depresję człowiek zabił 5 osób, biorących udział w Eucharystii, po czym sam popełnił samobójstwo.
więcej

Papież: wspierajcie twórcze dziennikarstwo pokoju

KAI / sz
Czwartek, 13 grudnia 2018, godz. 15:33
Zachęcam was, abyście w swej pracy wspierali dziennikarstwo pokoju, które jest kierowane od człowieka do człowieka i służy całej ludzkości, a szczególnie tym, którzy nie mają głosu - to słowa, które Papież skierował do pracowników włoskiej katolickiej telewizji Telepace. Franciszek przyjął ich na audiencji z okazji 40-lecia tego ośrodka.
więcej

Papież zaniepokojony zamachem w Strasburgu

KAI / sz
Czwartek, 13 grudnia 2018, godz. 14:48
Ojciec Święty z niepokojem i smutkiem przyjął wiadomość o zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu - czytamy w watykańskim telegramie kondolencyjnym, skierowanym do arcybiskupa tego miasta Luca Ravela. Franciszek z całą stanowczością potępił zamach. Zapewnił też o swej bliskości z rodzinami ofiar i modlitwie za zmarłych. Szczególną myślą Ojciec Święty ogarnia tych, którzy opiekują się rannymi - czytamy w watykańskim telegramie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook