Obchody 14. Dnia Judaizmu w Polsce

KAI / psd
Środa, 12 stycznia 2011, godz. 12:37
Główne obchody 14. ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce odbędą się 15 i 16 stycznia w Przemyślu, jednak z programem wspólnych modlitw chrześcijan i żydów, wystaw, dyskusji i koncertów dołączą się także Poznań, Kraków, Warszawa, Płock, Kielce i Lublin.
więcej

Rozpoczęło się prawosławne kolędowanie

PAP / psd
Sobota, 8 stycznia 2011, godz. 12:29
W okresie Bożego Narodzenia, które według kalendarza juliańskiego przypada trzynaście dni po katolickim, kolędowanie w podlaskich wsiach i miastach rozpoczęły grupy prawosławnych kolędników. Kolędowanie w Cerkwi potrwa do Święta Jordanu, czyli 19 stycznia.
więcej

Boże Narodzenie u wyznawców prawosławia

KAI / drr
Piątek, 7 stycznia 2011, godz. 10:20
Wyznawcy prawosławia na wschodzie Polski obchodzą święta Bożego Narodzenia 7 stycznia, według kalendarza juliańskiego, czyli trzynaście dni później niż u katolicy korzystający z kalendarza gregoriańskiego. Zaliczane są one do liczby 12 wielkich świąt nieruchomych.
więcej

List prawosławnych z okazji Bożego Narodzenia

PAP / wm
Niedziela, 2 stycznia 2011, godz. 14:12
W minionym roku życie Cerkwi w Polsce było stabilne - ocenia sobór biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, w liście z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Hierarchowie nazywają je "radosnym świętem wierzącej ludzkości".
więcej

Szkoła w Narwi otrzymała imię abpa Mirona

Sobota, 20 listopada 2010, godz. 00:48
Publicznemu gimnazjum w Narwi (Podlaskie) nadane zostało oficjalnie w piątek imię generała dywizji, arcybiskupa Mirona Chodakowskiego, byłego zwierzchnika prawosławnego ordynariatu WP, który zginął 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
więcej

"Trzeba ożywić zainteresowanie dialogiem"

Radio Watykańskie / drr
Czwartek, 18 listopada 2010, godz. 19:23
W dziedzinie ekumenizmu przez ostatnie pół wieku przeszliśmy długą drogę – powiedział Benedykt XVI uczestnikom sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Nawiązał do obchodzonego w tym roku 50-lecia istnienia tej dykasterii. Przypomniał, że w tym czasie wzrosła wzajemna znajomość i szacunek między Kościołami i Wspólnotami kościelnymi. Rozwinął się dialog teologiczny, jak też dialog miłości.
więcej

Islam: Polskie obchody Święta Ofiarowania

PAP / wm
Wtorek, 16 listopada 2010, godz. 06:58
Polscy wyznawcy islamu rozpoczynają dziś obchody Święta Ofiarowania, czyli Kurban Bajram (Ied al-Adha). To jedna z dwóch najważniejszych w roku muzułmańskich uroczystości religijnych.
więcej

Ponad 2 mln pielgrzymów na górze Arafat

PAP / wm
Poniedziałek, 15 listopada 2010, godz. 14:35
Ponad 2 mln muzułmanów zebrało się w poniedziałek na górze Arafat podczas hadżdżu, pielgrzymki do świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej, którą przynajmniej raz w życiu ma obowiązek odbyć każdy wyznawca islamu.
więcej

Rozpoczęła się pielgrzymka do Mekki

PAP / drr
Niedziela, 14 listopada 2010, godz. 11:06
Co najmniej 2,5 mln muzułmanów rozpoczęło w niedzielę hadżdż, pielgrzymkę do świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej, którą przynajmniej raz w życiu ma obowiązek odbyć każdy wyznawca islamu.
więcej

Różne wyznania modlą się za Ojczyznę

PAP / wm
Czwartek, 11 listopada 2010, godz. 11:25
W województwie podlaskim w świątyniach różnych wyznań odprawiane są okolicznościowe nabożeństwa, związane z 92. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach oficjalnych obchodów, za ojczyznę modlą się katolicy, prawosławni, protestanci i muzułmanie.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook