Wizerunek Polski wśród młodzieży żydowskiej

Na potrzebę poprawy wizerunku Polski i Polaków wśród młodzieży żydowskiej wskazywał jeden z liderów postępowej wspólnoty żydowskiej Beit Warszawa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.


W ocenie Seweryna Ashkenazy'ego w Izraelu często jeszcze pobrzmiewają komunikaty, kierowane zwłaszcza do młodzieży, że Polska nie jest krajem przyjaznym Żydom. Dlatego, jak powiedział, należy uczyć, że Polska jest bezpiecznym krajem.

Dodał, że jego zdaniem Polska jest jednym z najbardziej przyjaznych Żydom krajów w Europie; zdecydowanie bardziej przyjaznym niż np. Francja czy nawet Włochy. Pytany, w jaki sposób obraz Polski może być zmieniany, powiedział, że powinni to robić przedstawiciele polskiego i izraelskiego rządu.

Podczas konferencji zaprezentowano film "Defamation" Yoava Shamira o młodych Żydach, uczestniczących w Polsce w Marszu Żywych. "Na filmie było widać, że mówi im się, żeby nie wychodzili z pokoju, że Polacy nastawieni są do nich negatywnie" - powiedział Ashkenazy. W corocznych marszach, organizowanych z reguły w kwietniu, uczestniczy po kilka tysięcy młodych osób, Żydów z całego świata oraz Polaków. Marsze, organizowane od ponad 20 lat, są hołdem i wyrazem pamięci o ofiarach Holokaustu.

Ashkenazy był jednym z założycieli Beit Warszawa - stowarzyszenia kultury żydowskiej. Powstało ono w 1999 roku, w 2009 roku wpisane zostało do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych jako doktryna postępowa.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.45

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa polonia 04:14:49 | 2010-11-10
Ja mieszkam za granica od wielu lat i  przy spotkaniach z Polakami zauwazylam bardzo negatywne nastawienie do Zydow, a czasami nienawisc.Jan Pawel II  dziekowal kazdemu katolikowi za to, ze ma przyjaciela Zyda.Sam tez mial przyjaciela Zyda.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~g 09:56:07 | 2010-11-02
Takie abstrakcyjne wtracenie, czy moze jakies wiarygodne badania leza na biurku. 

A może by poprawić także obraz państwa żydowskiego w oczach Polaków?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Japo 08:52:24 | 2010-11-02
A może by poprawić także obraz państwa żydowskiego w oczach Polaków?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ann 12:40:37 | 2010-11-01
Już sposób Twojej wypowiedzi świadczy o tym, że tak naprawdę nie chcesz znać prawdy. Myslisz, że o tym, że o tym, że jest się ofiarą przemocy człowiek dowiaduje się z mediów? Po prostu żyjesz w swoim urojonym świecie, wierzysz w to co jest dla Ciebie wygodne, a inne - nawet nie poglądy tylko w tym wypadku doświadczenia (bolesne)- to dla Ciebie manipulacja mediów. Bardzo bym chciała żeby moje przeżycia były jakimś snem czy urojeniem. Dlaczego starasz się mnie obrazić? A gdyby kogoś zło spotkało w innym kraju, to też wątpiłbyś? Zastanowiłbyś się na chwilę czy to nie jest manipulacja? Czy od razu napisałbyś: "no właśnie, bo tamci tacy są".

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jakie "doświadzenia" 12:30:55 | 2010-11-01
 to co mówisz to po prostu kłamstwa wyssane z palca. ja tu żyję i wiem jak Polacy traktuja obcych - po prostu jak gosci. jęsli jestes innego zdania to po prostu zyjesz we własnym urojonym swiecie konstruowanym przez media

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ann 11:31:21 | 2010-11-01

 bo nie wiedzą jak Polacy są nastawieni przyjaźnie do innych

Dezinformacjo, o tym jak kto jest do kogo nastawiony dowiadujemy się nie z informacji, ale z życia,- moje doświadczenia życiowe osobiste wskazują, że nie masz racji.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dezinformacja 07:20:23 | 2010-11-01
 jest wszędzie. dlaczego miałaby omijać środowiska żydowskie? w sumie tracą sami Żydzi - bo nie wiedzą jak Polacy są nastawieni przyjaźnie do innych w tym Żydów

Oceń odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook