Czy chrześcijanie potrzebują innych religii?

Życie Duchowe
Zbigniew Kubacki SJ / "Życie Duchowe"
Poniedziałek, 8 lipca 2013, godz. 07:30
Szok wynikający ze spotkania z drugim, ze stanięcia z nim twarzą w twarz oraz zauważenia, że nie jest on taki zły, jak się mówiło, pociąga za sobą pytania i zmusza do rewizji pewnych stereotypów i głęboko zakorzenionych uprzedzeń.
więcej

Izrael: kobiety wyzwalają Ścianę Płaczu

PAP / drr
Piątek, 3 maja 2013, godz. 09:18
W Izraelu rośnie frustracja wobec dominacji ultraortodoksyjnego judaizmu. Symbolem stała się Ściana Płaczu, o prawo do modlitwy przy której walczy grupa kobiet.
więcej

Czy my wierzymy w Allaha?

br. Damian Wojciechowski SJ
Czwartek, 4 kwietnia 2013, godz. 12:10
Bóg chrześcijan nie ma nic wspólnego Allahem? A może modlimy się z muzułmanami do tego samego Boga?
więcej

Islam i chrześcijaństwo. Wrogowie czy przyjaciele?

br. Damian Wojciechowski SJ
Czwartek, 4 kwietnia 2013, godz. 07:18
Islam odgrywa w świecie i w Europie co raz większą rolę, a Polska jest raczej (na szczęście dla Polaków) biała plamą w "islamskiej powodzi". Ale nie wiadomo, co przyniesie nam jutro?
więcej

Europa - islam. Czy to się uda?

KAI / drr
Niedziela, 20 stycznia 2013, godz. 08:00
Muzułmanie podkreślają, że większość wartości w prawie europejskim zbieżnych jest z islamem - mówi KAI dr Agata Skowron-Nalborczyk, znana iranistka i arabistka z Uniwersytetu Warszawskiego. 26 stycznia obchodzony będzie już po raz 13. Dzień Islamu, który jest jedną z najważniejszych inicjatyw Kościoła katolickiego w Polsce w zakresie dialogu z innymi religiami.
więcej

Współcześni guru budują imperia biznesowe

PAP/ ad
Piątek, 28 grudnia 2012, godz. 16:47
W Indiach guru, czyli przewodnicy duchowi, nie są już dziś uosobieniem ubóstwa, a przeciwnie stali się właścicielami imperiów finansowych. Majątek słynnego Sai Baby oszacowano na równowartość 24 mld złotych, a fundacje jogina Ramdeva warte są ponad 600 mln zł.
więcej

Rozpoczyna się ramadan - miesiąc postu

KAI / psd
Piątek, 20 lipca 2012, godz. 14:13
Muzułmański miesiąc postu - ramadan rozpoczął się 20 lipca w Arabii Saudyjskiej i innych krajach arabskich. Przez 30 dni wyznawcy islamu będą pościć, powstrzymując się od jedzenia, picia, palenia tytoniu i aktywności seksualnej od świtu do zachodu słońca.
więcej

Jak sie zachować w czasie Ramadanu - poradnik

KAI / drr
Czwartek, 19 lipca 2012, godz. 09:51
Tuż przed rozpoczęciem Ramadanu - miesiąca postu muzułmanów - turyści w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymali podręcznik odpowiedniego zachowania się w tym islamskim kraju. Broszura rozdawana będzie w 12 językach na lotnisku w Abu Zabi oraz w hotelach, poinformował na stronie internetowej dziennik "The National", powołując się na policję.
więcej

"Jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w Tobie"

Posłaniec
Piotr Jerzy Badura SJ / "Posłaniec"
Sobota, 21 stycznia 2012, godz. 07:17
Chrystus przewidując trudności z jakimi zmagać się będą chrześcijanie, modli się dla nich o jedność doskonałą, wzorowaną na Trójcy Świętej: “jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w Tobie […] aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy" (J 17, 21-22).
więcej

Czym dla luteran jest Sakrament Ołtarza?

Posłaniec
ks. Jan Gross / "Posłaniec"
Piątek, 20 stycznia 2012, godz. 07:30
Podczas, gdy katolicyzm i prawosławie są stosunkowo dość jednolite teologicznie, protestantyzm dzieli się teologicznie na kilka wyznań. Najbardziej teologicznie podzielony jest protestantyzm, jeśli chodzi o naukę o sakramentach: Sakrament Chrztu Świętego i Sakrament Ołtarza.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook