Czy singiel może być szczęśliwy?

Bycie singlem kojarzy mi się z klimatami życia łatwiejszego, swobodniejszego. W moim odczuciu trudno jest być szczęśliwym singlem - mówi Maciej Szczęsny SJ

 

 

Wszyscy chcemy być radośni i szczęśliwi. Jednak często nie umiemy tego odnaleźć w tym, co nas w życiu spotyka. Gdzie szukać szczęścia i radości w życiu? Na to pytanie będzie odpowiadał Maciej Szczęsny SJ, rekolekcjonista. Nowe odcinki w każdy poniedziałek.

 

Zobacz również:

>> Jak doświadczyć prawdziwej radości na modlitwie?

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (14)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jana 20:49:33 | 2017-03-13
Ojcze Macieju, między wyborem kierunku studiów, a decyzja o małżeństwie jest zasadnicza różnica. Studia zawsze można zmienić. Zresztą dziś skończenie studiów nie daje żadnej gwarancji pracy w zawodzie więc kończąc dany kierunek można zajmować się zawodowo czymś zupełnie innym. Zawierając sakramentalne małżeństwo muszę zakładać, ze to decyzja na całe życie - inaczej sakrament nie będzie przecież ważny! Nie założyłam rodziny nie dlatego, ze chciałam żyć wygodnie, bez problemów, bez zobowiązań. Nie wprost przeciwnie - bardzo chciałam i chce nadal żyć w małżeństwie. Po prostu nie spotkałam mężczyzny, któremu mogłam zaufać i powierzyć siebie i nasze przyszłe dzieci. Szukam, ale nie na siłę. Czy jestem szczęśliwa? - nie, nie jestem. Wiem jednak, ze w małżeństwie zawartym byle już nosić obrączkę także nie byłabym szczęśliwa. 

Oceń 21 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 18:48:21 | 2017-03-13
Z Bogiem można być szczęśliwym żyjąc w związku jak i też żyjąc samotnie.
Bez Boga trudno znaleźć szczęście w jakimkolwiek związku, jak również i w samotności.

Bóg jest dawcą życia oraz miłości, które dają człowiekowi największe poczucie szczęścia. Reszta życiowego szczęścia i radości bez uczestnictwa Boga jest tylko iluzją prawdziwego szczęścia.
Niestety wielu ludzi bardzo łatwo ulegają iluzjom upadłym, bo są one szyte niejako na naszą miarę.

Wierzyć w Boga, to znaczy również wierzyć w istnienie osobowego zła i starać się przed nim chować poprzez utrzymywanie dużej bliskości z Bogiem. To wcale nie jest takie łatwe, ale bardzo "premiuje" w życiu na codzeń.

Oceń 6 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 15:32:55 | 2017-03-13
Singiel, który nie może podjać decyzji co do swej drogi życiowej mimo upływu lat na 100% nie będzie szcześliwy. Jezli ktoś w pełni swiadomie i w pełni odpowiedzialnei wybiera drogę samotności, to będzie szcześliwy, gdy bedzie szedł swoja drogą.

Oceń 4 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 14:53:34 | 2017-03-13
Każdy ksiądz to raczej singiel (no oprócz tych 43% którzy utrzymuja neformalne związki z partnerem lub partnerką). Wszyscy nieszczęśliwi.

Oceń 1 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?