Józef Puciłowski OP: skąd się biorą głupi księża?

Ja bym takiego wyrzucił, gdybym był rektorem. No ale powiedz coś dobrego, co stamtąd wyniosłeś. Wszyscy byli źli? A zrobiłeś się taki tłuściutki, to skąd się to wzięło? - mówi ostro dominikanin.

 

 

7 grzechów głównych Kościoła w Polsce - Józef Puciłowski OP mierzy się z bardzo trudnym tematem. Bez znieczulenia, szczerze i odważnie opowie o kondycji Kościoła. Nie będzie to tylko krytyka, ale też próba szukania konkretnych i konstruktywnych propozycji rozwiązań problemów.

 

Jeden z braci mówi o nim tak: "Ma wyraziste poglądy i wcale się z tym nie kryje. Wyraża je dobitnie, z właściwą sobie inteligencją i ciętym humorem, czym zraża do siebie niektórych. Nie potrafi udawać. Czasem zapala się, głosząc kazania. Wali pięścią w ambonę, na przykład gdy mówi o katechizacji w szkołach i o tym, jak niski poziom wiedzy religijnej wykazują penitenci"

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.35

Liczba głosów:

499

 

 

Komentarze użytkowników (18)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piecuszek 15:57:45 | 2019-06-05
"Na ogol sie wie kto kim jest, bo sa kartoteki".
Czyli sa zbierane dane nie-katolikow. Czy to aby nie przestepstwo?
Chyba nie, bo takich kartotek RODO nie dotyczy...
A tak narzekacie na bezpieke.

Oceń 3 24 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

daglezjama 09:00:59 | 2017-03-25
Czy oglądał już ktoś "Księdza" W.Smarzowskiego ?

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 08:04:14 | 2017-03-25
10/10

Oceń 5 47 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 09:05:27 | 2017-03-24
Nieprzypadkowo pycha jest grzechem nr 1, prawda ojcze Józefie? Jakoś też po ojcu to widać. 

Oceń 455 47 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kasperek_piotr 00:09:42 | 2017-03-24
Jest taki kiepski żart opowiadający o specach od reklamy z CocaColi, którzy chcieli do modlitwy Ojcze nasz dodać "chleba naszego i CocaColi daj nam dzisiaj"... Mam wrażenie, że niektórzy z naszych rodaków chcieliby w podobny sposób zmienić przykazanie miłości... Cóż... Nie ma w nim nic o Polakach... Trzeba uprzytomnić sobie, że najpierw mamy obowiązki wynikające z naszego człowieczeństwa, a dopiero później z tego, że jesteśmy Polakami. 

Oceń 29 86 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

no_name 23:42:50 | 2017-03-23
"Nie mieć zakutego łba, tylko katolickiego, tylko polskiego, koniec, wszystko inne jest złe."
Bardzo mądra pointa, mądrego Dominikanina. A ludzie są po prostu różni. Część z nich na zawsze pozostanie bezrozumna, coś na kształt poniższych, poniektórych wypowiedzi!

Oceń 32 150 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zbyszeks 23:35:44 | 2017-03-23
Plus dla wystąpienia, za zwrócenie uwagi na postawy zamknięte, pełne negacji w stosunku do świata zewnętrznego. Tak, to problem.

Minus dla wystąpienia, za mowę o głupich księżach. Tak. Są tacy. Ale są i głupi politycy. I głupi nauczyciele. I głupi, tak tak, dominikanie. SĄ. Sam bywam głupi, więc i jakoś w grono głupich włączyć mi siebie wypada.

To trochę niemądre z tymi "głupimi księżmi", choć rozumiem irytację autora wypowiedzi, gdy spotyka się z księżmi kształtującymi postawy zamknięte i negatywne, nie mające wiele wspólnego z chrześcijaństwem.

No cóż... darujmy mu :)
--------------------------------------------------------------------
Zapraszam do wsparcia wydania mojej niezwykłej i przełomowej książki: https://polakpotrafi.pl/projekt/wydanie-ksiazki-droga

Oceń 20 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 20:02:26 | 2017-03-23
Nieprzyjemna, wykrzywiona złośliwym grymasem twarz.Jest coś odpychającego w tym księdzu.

Oceń 2044 282 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 19:15:04 | 2017-03-23
Gdyby dla wszystkich słów brata Józefa postawić we wspólnym mianowniku Osobę Ducha Świętego, to bym się w pełni zgodził.

Duch Święty otwiera wierzących na innych ludzi w niewytłumaczalny sposób. I coś w tym jest, aby wierzących otwierać na innych, ale w sposób Chrystusowy, czyli taki jak czynił to nasz Pan i Król Jezus Chrystus.

Chodzić, pielgrzymować, nauczać, pomagać, ewangelizować, ale nie swoim intelektem, czy polityką, lecz mądrością Ducha Świętego.
I się nawet zgodzę, że z większością po seminariach coś jest nie tak z tą formacją  w Duchu Świętym, tu jest chyba faktycznie wiele do zrobienia. Jednak przyczyna chyba nie leży w samych adeptach tylko ich nauczycielach.
Być może gdyby każdy kapłan w wyższej hierarchii musiał co jakiś czas czynić posługę egzorcystyczną pod okiem "mistrzów" tego fachu, to ich wiedza o potędze Ducha Świętego była by wręcz ogromna i przez to dawali by pierwszeństwo Duchowi Świętemu w każdej podejmowanej przez nich decyzji.

Owszem jest to trudne, ba może nawet bardzo trudne, ale posługa Bogu przecież wymaga pewnej ofiary z siebie samych.

Dziwi mnie jednak, że w całym nagraniu nie ma ani słowa o Duchu Świętym i dlatego te słowa można również odczytywać nawet jako zagrożenie dla jedności Kościoła Powszechnego pielgrzymującego ku Kościołowi Świętemu.

Oceń 12 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asyz 18:41:45 | 2017-03-23
To jest chore co ten kapłan mówi o swoich współbraciach!

Oceń 1981 252 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?