Najważniejsze życzenie na Wielki Tydzień

stacja7
Adam Szustak OP
Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, godz. 07:30
Zaczyna się Wielki Tydzień, kończymy nasze rekolekcje. Do Świąt, co prawda, został jeszcze tydzień, ale bardzo bym nie chciał w jakikolwiek sposób zabierać wam czasu przez te ostatnie dni. Chciałbym was prosić i chciałbym wam jednocześnie życzyć, bo ta prośba jest życzeniem, żebyście przez te pozostałe dni aż do Paschy tylko i wyłącznie wpatrywali się w Chrystusa.
więcej

Ona wiedziała, że jest to zupełnie inna noc

Adam Szustak OP
Czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 19:08
Kiedy pochowano Chrystusa, kiedy zamknięto drzwi od Jego grobu, kiedy wydawało się, że to już jest koniec, była tylko jedna osoba na ziemi, która może nie tyle wiedziała, ale przypuszczała, czym ta noc różni się od wszystkich innych nocy. Ta noc będzie trwała aż do niedzielnego poranka. Dlaczego Miriam - mama Jezusa - wiedziała, że ta noc, to jest zupełnie inna noc?
więcej

To miał być koniec

stacja7
Adam Szustak OP
Środa, 9 kwietnia 2014, godz. 07:44
Mogło się wydawać, że to już jest koniec, że Jezus już nic więcej nigdy nie zrobi. Nikt jeszcze nie widział i nie słyszał o czymś takim, jak zmartwychwstanie, więc dla wszystkich to było ostatnie słowo, to była kropka. Już się nic więcej miało nie dokonać. Jak się okazało, było oczywiście zupełnie inaczej.
więcej

Poznaj najlepszą nowinę, jaką ma chrześcijaństwo

stacja7
O. Adam Szustak OP
Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, godz. 07:21
Poza miastem, w miejscu, gdzie nic nie było, na wzgórzu, które nazywano "miejscem czaszki", czyli miejscem śmierci, wyrosło drzewo - drzewo, które będzie tutaj rosło po wsze czasy. Co to za drzewo? Obejrzyj 14 odcinek rekolekcji "Oto Człowiek!"
więcej

Jaśnieje w całej tej ponurej scenerii

stacja7
O. Adam Szustak OP
Czwartek, 3 kwietnia 2014, godz. 16:16
W całej tej ponurej scenerii wszystkich stacji drogi krzyżowej, w tych wszystkich ohydnych rzeczach, które zrobiono Panu Jezusowi, w Jego udręczeniu, w Jego okrutnym umęczeniu, jest jedna stacja, która, myślę, jaśnieje jakimś przedziwnym ciepłem, przedziwnym światłem.
więcej

Najbardziej spektakularne uzdrowienie

stacja7
Adam Szustak OP
Środa, 2 kwietnia 2014, godz. 15:08
W trakcie swojego życia Pan Jezus uratował wiele osób. Dokonywał spektakularnych uzdrowień, czasem zupełnie nieznanych sobie ludzi, o których nic nie wiemy. Ale jest taki jeden ratunek, jedno zbawienie, w pewnym sensie jedno uzdrowienie, które jest najbardziej spektakularne ze wszystkich.
więcej

Najdziwniejsza przypowieść Starego Testamentu

stacja7
Niedziela, 30 marca 2014, godz. 15:53
W dziewiątym rozdziale Księgi Sędziów można znaleźć dosyć dziwną bajkę. Bajkę, w której drzewa wybierają spośród siebie króla. Jest tam opowieść o zebraniu drzew, które próbowały namaścić jedno, żeby zostało władcą między nimi.
więcej

Lekcja odwracania oczu od własnego cierpienia

stacja7
Adam Szustak OP
Czwartek, 27 marca 2014, godz. 19:16
Jeżeli jesteś w miejscu, gdzie bardzo Cię boli, gdzie cierpisz, gdzie doświadczasz ogromnego bólu i nieszczęścia, to spróbuj nie skoncentrować się na sobie, a poszukać kogoś, kto cierpi bardziej o Ciebie, kto potrzebuje pomocy...
więcej

Jeśli ktoś cię do czegoś zmusza...

stacja7
Adam Szustak OP
Środa, 26 marca 2014, godz. 15:47
Trzeba by dziś usiąść z tym wszystkim, czego nam się bardzo nie chce. O czym sobie myślimy, że ktoś nas strasznie zmusza, że może sami się próbujemy do czegoś zmusić albo Kościół nas do czegoś zmusza, albo ktoś, kto jest obok nas, zmusza nas do robienia czegoś. A może właśnie w tym jest nasze zbawienie?
więcej

Jedno zdanie, które zazwyczaj omijamy

stacja7
Adam Szustak OP
Niedziela, 23 marca 2014, godz. 08:52
Tuż przed swoją męką, w trakcie Ostatniej Wieczerzy, Pan Jezus zostawił swoim uczniom bardzo wiele słów. Wśród tych wszystkich słów, wśród tych myśli, które tam są podane, jest takie jedno zdanie, które zazwyczaj omijamy albo przechodzimy nad nim do porządku dziennego, bo ono brzmi tak pobożnie.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook