Od krzyża najłatwiej byłoby uciec

franciszkanie.tv
o. Jarosław Rekwardt OFM Conv
Piątek, 18 kwietnia 2014, godz. 08:29
Od krzyża najłatwiej byłoby uciec. Ale trzeba pamiętać, że uciekając od krzyża uciekamy też od Pana Boga. A krzyż nie jest końcem, ale drogą.
więcej

Co dalej?

Daniel Clark
Środa, 16 kwietnia 2014, godz. 12:59
Jeśli postanowiłeś być prawdziwym chrześcijaninem, to witam cię w mojej rodzinie! Co jednak w takim razie masz robić przez następne dni?
więcej

Spotkanie ze zmartwychwstałym Jezusem

Daniel Clark
Środa, 16 kwietnia 2014, godz. 11:57
Ci, którzy naśladują Jezusa, postrzegają Jego obietnicę życia w całej jego pełni jako coś rzeczywistego: doświadczamy bliskości z naszym Stwórcą, bliskości, do której zostaliśmy stworzeni.
więcej

Martwy czy żywy?

Daniel Clark
Środa, 16 kwietnia 2014, godz. 11:19
Jezus potrafił opowiadać wspaniałe historie. Jego biografowie zapisali wiele z tych opowieści - każda z nich poruszała słuchaczy, ponieważ były to proste opowiadania odnoszące się do życia codziennego.
więcej

Ze śmierci do życia

Daniel Clark
Środa, 16 kwietnia 2014, godz. 11:14
Wielki Piątek mógłby zostać nazwany Złym Piątkiem, jeśli byłby to dzień naznaczony wyłącznie przez bezsensowny koniec życia Jezusa. Nazywamy go Wielkim, ponieważ śmierć Jezusa jest dla nas darem.
więcej

Jesteś martwy. Jak się z tym czujesz?

Daniel Clark
Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, godz. 11:35
Dla kogoś, kto przez całe życie starał się przypodobać Bogu, coś takiego mogło wydawać się najgorszym koszmarem. Cały fundament jego życia rozpadł się na kawałki.
więcej

O przyjaźni w poniedziałek

Grzegorz Kramer SJ
Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, godz. 08:20
Od ponad dwudziestu lat dzisiejsza Ewangelia jest dla mnie bardzo ważna. Przez te wszystkie lata jest mi bliska jedna interpretacja - o przyjaźni.
więcej

O najgorszym cierpieniu

franciszkanie.tv
Jarosław Rekwardt OFMConv
Niedziela, 13 kwietnia 2014, godz. 09:04
Poruszające spotkanie z o. Jarosławem w wileńskim hospicjum sióstr Miłosierdzia, które zajmują się osobami cierpiącymi, ciężko chorymi, umierającymi, przy łóżku osoby niosącej swój krzyż codziennego cierpienia; o najgorszym cierpieniu pewnej starszej osoby i o dwóch momentach Liturgii Słowa.
więcej

Rekolekcje z ikoną - Wjazd Jezusa do Jerozolimy

Droga ikony
Jolanta Wroczyńska, Jacek Wróbel SJ

Niedziela, 13 kwietnia 2014, godz. 07:00
Niedziela Męki Pańskiej, zwana też Niedzielą Palmową, wprowadza nas w kontemplacji najważniejszych tajemnic chrześcijańskiej wiary. W obchodach tej niedzieli łączymy obraz Chrystusa - Króla chwalebnego i triumfalnie wkraczającego do świętego Miasta z obrazem Chrystusa opuszczonego i wydanego na męczeńską śmierć krzyżową. Te dwa obrazy wprowadzają nas w tajemnicę Jego królowania, które nie jest z tego świata.
więcej

O spotkaniu dobroci z nienawiścią

franciszkanie.tv
o. Jarosław Rekwardt OFM Conv
Sobota, 12 kwietnia 2014, godz. 09:00
O. Jarosław stojąc przed wileńskim (jedynym na Litwie) hospicjum, które prowadzą siostry Miłosierdzia, opowiada o trudnościach tych, którzy służą innym ludziom, o zazdrości i o uczonych w Piśmie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook