Drogocenni i powierzeni Matce Bożej

Krzysztof Osuch SJ
Wtorek, 19 kwietnia 2011, godz. 21:10
Naszym największym dobrem i najcenniejszą wartością jest Bóg; a zaraz po Nim – człowiek, każdy człowiek. Wszyscy stworzeni jesteśmy na Boży obraz i podobieństwo, dlatego też nikt nikomu nie ustępuje w godności dziecka Bożego.
więcej

Pokonać grzech "zwycięską rozkoszą"

Krzysztof Osuch SJ
Środa, 13 kwietnia 2011, godz. 21:27
Dziś uderza to, że promuje się i upowszechnia bezkrytyczną tolerancję wobec niemal wszelkich złych zachowań, które przecież jeszcze nie tak dawno były jednoznacznie ganione.
więcej

O gniewie i cierpieniu, o Miłosierdziu i tańcu

Krzyszof Osuch SJ
Środa, 6 kwietnia 2011, godz. 20:51
Może nie zabrzmi to zbyt prowokacyjnie, jeśli powiem, że gdy Bogu nie udaje się dotrzeć do nas z Orędziem Miłości i obietnicą życia wiecznego po dobroci i drogą rozumu oświeconego Objawieniem, to dociera On do nas „awaryjnie”.
więcej

Czy upomnienia są nam potrzebne?

Krzyszof Osuch SJ
Środa, 30 marca 2011, godz. 15:48
Odrobina refleksji nad życiem uświadamia nam, że dość łatwo ulegamy różnym iluzjom i błędom. – Czy zatem nie potrzebujemy głosu, który nas upomni i zawróci z błędnej drogi?
więcej

Jezusowy język pragnień i miłości

Krzysztof Osuch SJ
Środa, 23 marca 2011, godz. 09:59
Zapewne wszyscy, i niejeden raz, zastanawialiśmy się nad sensem życia. Najczęściej do pytań o sens życia skłania nas wielkie cierpienie – osobiste lub drogich nam osób. Także w pomyślności szukamy klucza, otwierającego drzwi do sensu i nadziei na trwały pokój i radość.
więcej

Władzę nad śmiercią przejął Chrystus!

Krzyszof Osuch SJ
Środa, 16 marca 2011, godz. 11:12
Kto poznaje Jezusa, kto poznaje, by tak rzec, Całego Jezusa, ten stopniowo nasyca się pewnością, że śmierć to nie koniec wszystkiego! Że śmierć nie jest samą grozą czy jakąś absolutną niewiadomą! I że nie jest czymś, co ma nas nieodwołalnie zastraszyć, rozbić, zrujnować!
więcej

Możliwości Boga są wielkie

Krzysztof Osuch SJ
Środa, 9 marca 2011, godz. 12:16
Przyznajmy, że – w tak zwanej szarej codzienności – chyba często zapominamy o naprawdę wielkich możliwościach Boga. Bóg nie zachowuje nieskończonych możliwości tylko dla siebie samego, ale i nam wielkodusznie proponuje, byśmy zechcieli skorzystać z Jego Boskich możliwości!
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?