Męczennicy z Tibhirine to moi święci na nowy rok! Wylosuj swojego!

Błogosławieni męczennicy z Tibhirine obnażyli fałsz stereotypów o relacjach między chrześcijaństwem a islamem. Ich historia obaliła mit tolerancji, ale także argumenty zwolenników użycia siły. Żyli i mieszkali wśród muzułmanów, których bardzo kochali. Ich historia jest być może najbardziej fascynującym przypadkiem męczeństwa w ostatnich dwóch dekadach. Losy mnichów z Tibhirine opisuje poruszający film: "Ludzie Boga".

 

Jak napisał o nich Jacek Święcki:

 

Ludzie, którzy biorą siebie za bogów, za panów życia i śmierci, zostaną sprowadzeni do prochu ziemi, lecz ci, którzy w pokorze idą śladami Jednorodzonego Syna Bożego zostają wywyższeni do stanu przebóstwienia. Krzyże porzuconego klasztoru Tibhirine na grobach zamordowanych mnichów otwierają cały kraj, dla którego oddali życie, na Obecność Tego, kogo nie mogli przynieść ci, dla których Bóg był jedynie pretekstem do okazywania bliźnim brutalnej przemocy i pogardy.


Modlitwa do bł. męczenników z Tibhirine: Błogosławieni męczennicy z Tibhirine, którzy pomimo grożącego niebezpieczeństwa, postanowiliście wytrwać do samego końca w nadziei i wspólnocie, dajcie mi siłę do wytrwania w podjętych przeze mnie postanowieniach i planach. Pomóżcie mi nigdy nie wątpić w to, że obecne życie jest tylko przedsionkiem wiecznej chwały Nieba. Amen.

 

 

Czytaj więcej o nich:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?