Uwierz w to, co niemożliwe

(fot. shutterstock.com)

Adwent nie ma być czasem rozważań na temat Świętej Rodziny, ale przybyciem Zbawiciela do naszego serca. Adwent, przybycie Boga na świat, to coś niemożliwego. Najwyższy czas, byś w to uwierzył.

 

Maryja to kobieta niezwykła, a jednocześnie człowiek - jak każdy z nas. W tym Adwencie chcemy się z Nią bliżej zapoznać. Uświadomić sobie, co czuła, gdy była w ciąży. Gdy wiedziała, kto przyjdzie na świat. Po co mamy to robić? By doświadczyć nieco Jej świętości, a przy tym dostrzec Jej zwyczajność.

 

W Piśmie Świętym o Maryi nie przeczytamy wiele. Tylko św. Łukasz w swojej Ewangelii opisał wydarzenia, które miały miejsce przed narodzeniem Jezusa. A jednak łatwo się domyślić, że Maryja była postacią kluczową w historii o Bożym Narodzeniu. Adwent to Jej czas. Bo to przez Jej decyzje, Jej wierność i Jej zaufanie dokonuje się wcielenie. Bóg staje się człowiekiem.

 

Pięć krótkich tekstów siostry Ewy o Maryi - kobiecie, która dała światu Zbawiciela. O ubogiej dziewczynie, która mimo lęku, niepewności i ogromnego trudu potrafiła zdobyć się w trudnej codzienności na radość. Na śpiewanie Magnificat. Pięć tekstów o tym, ile kosztowało Ją zaufanie Bogu, ale też o tym, gdzie ono Ją zaprowadziło. Pięć tekstów o tym, gdzie szukać wskazówek na temat tego,  jak możemy osiągnąć takie zaufanie, wierność i... spotkać Boga.


Bo Adwent nie ma być czasem rozważań na temat Świętej Rodziny, ale przybyciem Zbawiciela do naszego serca.

 

*  *  *

 

Uwierz jak Maryja - to cykl tekstów siostry Ewy Bartosiewicz RSCJ. W każdy wtorek Adwentu będziemy publikować kolejny komentarz do Ewangelii, w której opisane zostały działania i myśli Maryi przed przyjściem Jezusa na świat. 

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?