Cud? Nie, dziękuję, innym razem.

Jakub Kołacz SJ
Sobota, 24 grudnia 2011, godz. 07:27
Kiedy w końcu po wielu miesiącach milczenia Bóg - który wcześniej zamknął usta Zachariasza - pozwolił mu się odezwać, z ust starca nie popłynęły zwykłe słowa, ale hymn, który podziwem i trwogą napełnił serca wszystkich tam zebranych.
więcej

Zacznij wielbić Boga

Jakub Kołacz SJ
Czwartek, 22 grudnia 2011, godz. 21:49
Elżbieta urodziła syna. Po ośmiu dniach zebrali się u niej krewni i sąsiedzi, aby obrzezać dziecko i nadać mu imię. "Zachariasz. Zachariasz syn Zachariasza" - pięknie brzmi. Nikt nie miał wątpliwości, że takie imię powinien nosić. Bardzo się więc zdziwili, gdy Elżbieta się sprzeciwiała.
więcej

Czy obiecujesz kochać Jezusa?

Jakub Kołacz SJ
Czwartek, 22 grudnia 2011, godz. 07:16
Bóg posłał anioła wyłącznie po to, aby upewnić się, że Maryja będzie kochać Jezusa. Magnificat, który słyszymy w dzisiejszej Ewangelii, to uwielbienie Boga za to co, było - i zapewnienie o dozgonnej miłości.
więcej

O tkliwej miłości Boga…

Stanisław Morgalla SJ
Czwartek, 22 grudnia 2011, godz. 07:00
Bóg jest miłością - pisze św. Jan. Czemu jednak wokół nas tyle zła, nienawiści, cierpienia?... Skoro jesteśmy Jego stworzeniami, to czyż nie powinniśmy doświadczać mocniej i wyraźniej Jego miłości?
więcej

Bóg nie ma przed nami tajemnic

Jakub Kołacz SJ
Środa, 21 grudnia 2011, godz. 07:00
Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć.
więcej

Zbroja Boża

Jakub Kołacz SJ
Wtorek, 20 grudnia 2011, godz. 07:00
Fragment Ewangelii przeznaczonej na dzień dzisiejszy opisuje sytuację ze wszech miar niezwykłą. I to nie dlatego, że stanowi opis wyjątkowego doświadczenia: gdy Bóg jakby niepewny swego nie pojawia się u Maryi sam - choćby w gorejącym krzewie - ale wysyła "drużbę".
więcej

"Dobrze mi tak!" - słowo o pokucie

Jakub Kołacz SJ
Poniedziałek, 19 grudnia 2011, godz. 07:00
Pokuta zmusza do skoncentrowania na sprawach Bożych, a ponieważ czasami zerwanie z przyjemnością grzechu bywa trudne, dlatego i pokuta boli i wydaje się karą.
więcej

Wytrwaj w przebaczeniu

Stanisław Morgalla SJ
Poniedziałek, 19 grudnia 2011, godz. 07:00
Gdy ktoś nas zranił i wspomnienie tego nas prześladuje często słyszymy taką prostą radę: Po prostu o tym nie myśl! Proste - prawda. Sęk w tym, że tak to nie działa.
więcej

Motorem życia są marzenia

Jakub Kołacz SJ
Niedziela, 18 grudnia 2011, godz. 07:00
Mając swe własne doświadczenie Boga i Jego cudów, jakie dokonały się w życiu każdego z nas, żyjemy w przekonaniu, że Pan nasz jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Marzymy więc o lepszym życiu, marzymy o przyjaźni i miłości - i słusznie, bo bez marzeń człowiek usycha.
więcej

A w stajence smród...

Jakub Kołacz SJ
Piątek, 16 grudnia 2011, godz. 15:35
Czytając rodowód Jezusa można się znudzić, ale można też zafascynować się dobrocią Boga, który naprawdę nie szukał wygodnych pałaców, ale zdecydował się narodzić w brudzie, poniżeniu i biedzie ludzkiego żywota.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook