Uczniowie Benedykta XVI o ekumenizmie

Radio Watykańskie
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

W Castel Gandolfo rozpoczęło się z udziałem Papieża doroczne spotkanie uczniów Josepha Ratzingera. Będziemy o nim rozmawiać z kard. Christophem Schönbornem. Powiemy o nowych misjonarzach z archidiecezji katowickiej. A w drugiej części programu nadamy wywiad z ks. Józefem Klochem o instrukcji episkopatu w sprawie zarządzania kościelnymi dobrami materialnymi.

 

Ekumeniczne owoce i pytania w dialogu z luteranami i anglikanami" - to temat spotkania Kręgu Uczniów Ratzingera. Rozpoczynający się 30 sierpnia doroczny zjazd byłych studentów obecnego Papieża zorganizowany został w Castel Gandolfo i odbywa się już po raz 36. To jeden ze stałych terminów w kalendarzu prof. Ratzingera, który został zachowany również po jego wyborze na Stolicę Piotrową.

 

 

W tym roku dominuje tematyka ekumeniczna. Punktem wyjścia do dyskusji jest książka kard. Waltera Kaspera "Zbieranie owoców. Podstawy wiary chrześcijańskiej w dialogu ekumenicznym". W gronie prelegentów i uczestników znajdują się m.in. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch, kard. Christoph Schönborn z Wiednia, bp Hans-Jochen Jaschke z Hamburga i emerytowany biskup ewangelicki Ulrich Wilcknes. Spotkanie zakończy się w poniedziałek.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?