Co jest wolą Boga?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Środa, 13 sierpnia 2014, godz. 16:03
Przyjście na ziemię Jezusa Chrystusa jest wyrazem działania Boga, które przynosi ludzkości wolność i pełnię życia.
więcej

W jaki sposób przyczyniamy się do nastania królestwa Bożego?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Środa, 13 sierpnia 2014, godz. 15:59
W ogłoszonym i zapoczątkowanym na ziemi królestwie Bożym działa żywy Bóg. Zrozumienie wielkości przyniesionego ludzkości przez Jezusa daru jest przedmiotem prośby o "nastanie" królestwa Bożego.
więcej

Co znaczy "święcić" imię Boga?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Środa, 13 sierpnia 2014, godz. 15:53
Druga część Modlitwy Pańskiej wyraża "siedmiokrotne" wyznanie wiary w wielkie dzieła Boże. Wierzący prosząc Boga o dary potrzebne do codziennego życia jednocześnie dziękują i wielbią Go za to, czym wciąż ludzi obdarowuje.
więcej

Co wyrażamy powtarzając: "Ojcze nasz"?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Czwartek, 5 czerwca 2014, godz. 12:09
Zwracanie się do Boga "naszego" Ojca jest wspólnym dobrem wszystkich ochrzczonych. Chrześcijanie trwający w jedności wiary w Chrystusa oraz dzięki przyjętemu sakramentowi chrztu mają prawo uczestniczenia w modlitwie Jezusa o jedność Jego uczniów.
więcej

Dlaczego Boga nazywamy Ojcem?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Czwartek, 5 czerwca 2014, godz. 12:04
Tajemnicę Boga jako Ojca objawił ludziom Syn Boży, który stał się człowiekiem. Dzięki Synowi i Duchowi Świętemu przez chrzest uczestniczymy w osobowej relacji Syna Bożego z Ojcem, stajemy się przybranymi dziećmi Boga i uczestnikami Jego życia.
więcej

Dlaczego Modlitwa Pańska jest streszczeniem Ewangelii?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Czwartek, 5 czerwca 2014, godz. 11:56
Dla chrześcijanina nie bez znaczenia jest to, że Jezus nauczył swoich uczniów, w jaki sposób mają się zwracać do Ojca Niebieskiego. Na prośbę: "Panie, naucz nas modlić się", powierzył im i całemu Kościołowi podstawową modlitwę chrześcijańską.
więcej

Czego nie rozumiemy?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Poniedziałek, 19 maja 2014, godz. 14:42
Pismo Święte nazywa życie człowieka walką, gdyż ciągle musi zmagać się z różnymi trudnościami, musi pokonywać przeszkody i przeciwności. Tak jest też na modlitwie, dlatego można ją nazwać walką, gdyż człowiek zmaga się z zarzutami stawianymi modlitwie, a także trudnościami i pokusami, jakie rodzą się, gdy ją praktykujemy.
więcej

Jak powinna wyglądać modlitwa chrześcijanina?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Poniedziałek, 19 maja 2014, godz. 14:22
Modlitwa chrześcijanina powinna obejmować całe jego życie. To jednak domaga się stałego praktykowania modlitwy w określonych momentach życia. Pierwsza część Modlitwy Pańskiej przypomina o konieczności oddawania Bogu należnej chwały i czci.
więcej

W jaki sposób człowiek uczy się modlitwy?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Środa, 9 kwietnia 2014, godz. 09:13
Charakterystycznym dla modlitwy chrześcijanina jest to, podejmując wysiłek nawiązania kontaktu z Bogiem nie jest pozostawiony samemu sobie. Z pomocą przychodzą ci, którzy poprzedzili nas w drodze wiary i mają udział w życiu samego Boga. Ich życie poucza każdego wierzącego, jak odnaleźć swoją własną drogę do Boga.
więcej

Co odróżnia modlitwę chrześcijanina?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Środa, 9 kwietnia 2014, godz. 09:10
Odkąd Syn Boży stał się człowiekiem, nie przestając być równocześnie Bogiem, nasza droga do Boga wiedze prze Jego Osobę. Jezusowe człowieczeństwo jest drogą, na której modlitwa człowieka trafia przed oblicze Boga. Dlatego nawet wówczas, gdy modlitwy kierujemy bezpośrednio do Boga jako naszego Ojca i nie myślimy o tym, zbliżamy się do Niego przez Jezusa Chrystusa mocą Ducha Świętego.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt