Skąd czerpiemy treści wyznawanej wiary?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Środa, 28 grudnia 2011, godz. 20:16
Kościół naucza, że Bóg objawił ludziom swą tajemnicę i swoje wobec nich zamiary. Na jakiej podstawie możemy być pewni, że Objawienie to jest prawdziwe? Jaką mamy pewność, iż poprawnie rozumiemy Boże objawienie?
więcej

Co Bóg ma do zaoferowania człowiekowi?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Czwartek, 22 grudnia 2011, godz. 20:12
Choć człowiek jest uzdolniony do naturalnego poszukiwania Boga, w rzeczywistości nie zawsze podejmuje trud poszukiwania w sobie i wokół siebie tego, co "Boskie", co w istocie od Boga pochodzi. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele...
więcej

Gdzie znajdziemy prawdę o Bogu i Jego związkach z ludźmi?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Środa, 21 grudnia 2011, godz. 20:14
To że Boga można odnaleźć bądź kontemplując otaczający świat, bądź też samego człowieka wskazuje na ludzki wysiłek przy poszukiwaniu Boga. A co czyni Bóg, by człowiek Go poznawał i przyjmował?
więcej

Czy Boga można odnaleźć i poznać?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Piątek, 9 grudnia 2011, godz. 20:08
Biblia, historia narodów i dzieje poszczególnych ludzi, historia kultury i wierzeń religijnych obfitują w przykłady energicznego i wytrwałego poszukiwania Boga. Dokumenty te dostarczają wielu dowodów na to, że człowiek jest istotą religijną, czyli w naturalny sposób nastawioną i wyczuloną na to, co święte. Mimo to człowiek, choć wyposażony w wszelkie dary potrzebne do poznania Boga, skazany jest na szukanie go niejako "po omacku".
więcej

Kim dla Boga jest człowiek?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Piątek, 2 grudnia 2011, godz. 11:44
Słowem "wiara" posługujemy się niemal każdego dnia. Wyrażamy w nim zaufanie okazywane innej osobie. W takim znaczeniu wiara człowieka jest formą zaufania samemu Bogu.
więcej

Co jest fundamentem wiary chrześcijan?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Czwartek, 1 grudnia 2011, godz. 13:42
Wielość religii sprawia, że w rzeczywistości człowiek może otrzymywać różne odpowiedzi na pytania dotyczące rzeczywistości wiary. Możliwość ta wynika z charakterystycznej dla każdej religii doktryny, a więc zbioru uznawanych i wyznawanych prawd.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook