Dzieci w Boliwii

Życie Duchowe
ks. Józef Augustyn SJ
Poniedziałek, 19 października 2009, godz. 07:15
W dorocznym Tygodniu Misyjnym warto wsłuchać się w głos polskich misjonarek z Boliwii Z s. Maksymilią Misiak i s. Ritą Kurdziel, sercankami, rozmawia Józef Augustyn SJ
więcej

Kościelne twierdze Siedmiogrodu

Posłaniec
Urszula Janicka-Krzywda
Sobota, 17 października 2009, godz. 07:30
Rumunia często jest postrzegana na naszym kontynencie, także w Polsce, jako kraj biedy i zacofania, “ojczyzna” Romów, Rumunia w rzeczywistości jest ciekawym historycznie i bogatym kulturowo rejonem Europy, niestety zbyt mało jeszcze znanym. Wspaniałej przyrodzie i barwnej, ciekawej kulturze ludowej towarzyszą tu często unikatowe zabytki architektury, jak na przykład siedmiogrodzkie świątynie obronne.
więcej

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Posłaniec
Zdzisław Wietrzak SJ / "Posłaniec"
Środa, 14 października 2009, godz. 10:15
Tu zmarła Siostra Faustyna, a tutaj mieszkają siostry faustynki – takie zdanie usłyszałem parę razy z ust świeckiego przewodnika grupy stojącej przed wejściem do kaplicy klasztornej w Łagiewnikach. Chodzi oczywiście o siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, z których szeregu wywodzi się dobra, prosta, przez Boga wybrana zakonnica. Siostry żyją jej duchowością, całą duszą oddane szerzeniu nabożeństwa Miłosierdzia Bożego.
więcej

Sądecka Matka Pocieszenia

Posłaniec
Jakub M. Bulzak / "Posłaniec"
Wtorek, 13 października 2009, godz. 14:53
To prawda, że nie ma na ziemi nawet jednego pyłku, w którym Bóg nie byłby obecny, że zarówno w górach, jak i w dolinach, jest On zawsze na tej samej wysokości i nie ma Go więcej w katedrze, niż na przydrożnym krzyżu, ale są takie miejsca, gdzie w, od wieków, “omodlonych” murach, “wyklęczanych” posadzkach, łaska Boża rozlewa się obficie i szczodrze.
więcej

Matka Boża Pocieszenia

Posłaniec
Zdzisław Mężyk / "Posłaniec"
Wtorek, 13 października 2009, godz. 14:35
O niezwykłym uczuciu narodu polskiego do Matki Najświętszej świadczą rozsiane po całym naszym kraju Jej cudowne wizerunki. Jednym z nich jest obraz Matki Bożej Pocieszenia, obecnie znajdujący się w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu – obraz o niezwykłych dziejach.
więcej

Wędrówka po Nazarecie

Jan Gać/Posłaniec
Środa, 9 września 2009, godz. 13:53
Nazaret, miast Rodziców Jezusa i Jego poczęcia, miasto, dokąd Święta Rodzina powróciła z Egiptu, gdzie Jezus wzrastał, kształtował się i wychowywał, do którego później często – acz niechętnie – powracał.
więcej

Świątynia Jerozolimska

Jan Gać
Wtorek, 8 września 2009, godz. 14:04
Obecność Świątyni Jahwe nadawała Jerozolimie zupełnie wyjątkowy charakter, niemający odpowiednika w całym Imperium Rzymskim. Była to bowiem jedyna świątynia żydowska, którą w okresie wielkich uroczystości nawiedzały tysięczne rzesze ze wszystkich zakątków kraju i spoza jego granic.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook