Matka Narodów Słowiańskich

Przewodnik Katolicki
Michał Gryczyński / "Przewodnik Katolicki"
Czwartek, 29 września 2011, godz. 15:15
Austriackie Mariazell to jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich - Mater Gentium Slavorum.
więcej

Na Jasną Górę dotarła pielgrzymka z Wadowic

KAI / drr
Wtorek, 19 lipca 2011, godz. 16:03
Do Jasnogórskiego sanktuarium dotarła 26. Piesza Pielgrzymka z Wadowic. Wadowiczanie wędrowali w dwóch grupach, w sumie przybyło 320 pielgrzymów. Na pątniczy szlak wkroczyli 14 lipca, w ciągu sześciu dni pokonali 145 km.
więcej

Światowy fenomen

KAI / drr
Niedziela, 17 lipca 2011, godz. 13:35
Piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę to światowy fenomenem. Co roku przybywa do Częstochowy ok. 300 grup czyli ponad 250 tys. osób. Do słynnego w świecie sanktuarium wiedzie ponad 55 szlaków pątniczych o łącznej długości ponad 15 tys. kilometrów.
więcej

La Salette - sanktuarium najbliżej nieba

Magazyn Familia
Mariusz Krawiec SSP / "Magazyn Familia"
Sobota, 16 lipca 2011, godz. 07:17
Do tego sanktuarium maryjnego położonego najwyżej na świecie - na wysokości 1820 metrów n.p.m. - przyciąga pielgrzymów objawienie maryjne, jakie miało tam miejsce, a także niepowtarzalny górski klimat.
więcej

Drogi i dróżki

List
Ela Konderak / "List"

Piątek, 8 lipca 2011, godz. 10:55
Wszystkie europejskie Kalwarie krajobrazowe powstały z tęsknoty za Jerozolimą, za miejscami związanymi z Jezusem, z pragnienia towarzyszenia Mu, choćby symbolicznie, w najtrudniejszej drodze
więcej

Relikwie, cuda i odpusty

List
Anna Zajchowska / "List"

Czwartek, 7 lipca 2011, godz. 14:35
Niemal od samego początku istnienia chrześcijaństwa wierni wyruszali w drogę do świętych miejsc. Jerozolima, Compostella, Rzym, Gniezno, Święty Krzyż, Kraków, Jasna Góra - to zaledwie początek długiej listy chrześcijańskich sanktuariów. Sława jednych przemijała, inne zyskiwały na znaczeniu.
więcej

O świętych miejscach, ludziach i czasach

List
Ula Jagiełło, Sławomir Rusin / "List"

Czwartek, 7 lipca 2011, godz. 12:52
Jeżeli udajemy się do jakiegoś sanktuarium, to zazwyczaj pragniemy doświadczyć bliskości Boga, indywidualnego spotkania z Nim. Jest to możliwe w modlitwie, nawet wtedy, kiedy otacza nas wielu ludzi.
więcej

Lourdes jest dla dzieci

Dariusz Piórkowski SJ
Niedziela, 26 czerwca 2011, godz. 10:31
Tej wizyty nie planowałem. W pewnym sensie spadła mi ona z nieba. Po prostu, nadarzyła się okazja, więc pojechałem. Do Lourdes... Zobacz zdjęcia i przeczytaj o krótkiej pielgrzymce na południe Francji.
więcej

Zamieszkać w świecie Biblii

List
"List"

Wtorek, 31 maja 2011, godz. 09:48
Mieszkając w Jerozolimie, człowiek nieustannie przebywa w przestrzeni sacrum. To tak, jakby cały czas był w kościele... Po pewnym czasie przestaje się o tym myśleć.
więcej

Litewska Góra Krzyży

Dziennik Polski
Paweł Kubisztal / "Dziennik Polski"
Poniedziałek, 16 maja 2011, godz. 12:55
W połowie XIX wieku było ich kilkanaście. Prawdopodobnie ustawiły je rodziny powstańców z 1831 roku, aby upamiętnić śmierć bliskich. To unikatowy zabytek kultury duchowej i sztuki sakralnej, cel pielgrzymek ludzi z całego świata, wreszcie zaskakująca atrakcja turystyczna. Litewska Góra Krzyży to fenomen.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook