W drodze, czyli słów kilka o pielgrzymowaniu

Piotr Kosiarski / DEON.pl
Wtorek, 5 sierpnia 2014, godz. 15:58
Pielgrzymowanie to dość wyjątkowa forma aktywności. Dlaczego? Bo bez względu na pogodę, trasę i aktualny poziom kondycji fizycznej, łączy dziesiątki tysięcy ludzi w realizacji jednego, wspólnego celu: oddania pokłonu przed tronem Królowej Polski. A wszystko to po setkach, przebytych pieszo kilometrów.
więcej

Szlakiem dawnych pielgrzymów

Magazyn Familia
Jakub Pawlikowski / "Magazyn Familia"
Piątek, 18 lipca 2014, godz. 07:17
Czy można w ciągu kilkunastu dni przemierzać drogi z czasów starożytnego Rzymu, wędrować przez góry, wykąpać się w oceanie, a jednocześnie pogłębić swoją relację z Panem Bogiem? Zdecydowanie tak - na Drodze św. Jakuba.
więcej

Życie przypomina pielgrzymkę

Różaniec
ks. Feliks Folejewski SAC / "Różaniec"
Piątek, 18 lipca 2014, godz. 07:17
Droga prowadząca do domu Ojca nie jest wygodną autostradą. To droga całego naszego życia, na której jest wszystko. Pielgrzymi szlak pisany jest wyborami człowieka.
więcej

Tajemnice Jasnej Góry

Przewodnik Katolicki
Monika Białkowska
Środa, 18 czerwca 2014, godz. 09:21
Jasna Góra wydaje się nam taka oczywista. Trudno znaleźć wierzącego Polaka, który nigdy tam nie był. Cóż jeszcze nowego można powiedzieć o tym miejscu?
więcej

Pielgrzymowanie - droga życia

Inf. prasowa
Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, godz. 11:55
Wraz ze wzrostem poziomu życia odnotowano spadek duchowości wśród mieszkańców krajów wysoko rozwiniętych gospodarczo. Z drugiej strony obserwuje się zainteresowanie pielgrzymkami, które bada geografia turyzmu oraz geografia religii.
więcej

Niezwykła historia Matki Bożej z Guadalupe

Marek Wójtowicz SJ, Lidia Jazgar
Poniedziałek, 10 marca 2014, godz. 11:36
Najlepiej na inkulturacji wiary zna się Matka Boża. Jest to metoda ewangelizacji, która polega na głoszeniu Chrystusowego orędzia o zbawieniu z jednoczesnym poszanowaniem wartości z tradycyjnych kultur i religii. Maryja od razu rozumie potrzeby i strapienia ludzi ubogich. Osobiście też zadbała, by w dalekim Meksyku, gdzie przez setki lat czczono bóstwa, którym składano na ofiarę ludzi, poznany był prawdziwy Bóg i Zbawiciel, Jezus Chrystus.
więcej

Piesze pielgrzymki na Jasną Górę

PAP / drr
Czwartek, 1 sierpnia 2013, godz. 07:47
Co roku na Jasną Górę pielgrzymuje pieszo ponad 250 tysięcy osób w ponad 40 diecezjalnych i kilkudziesięciu regionalnych pielgrzymkach. Najdłuższą drogę do pokonania - 617 km - mają pielgrzymi ze Szczecina. Najliczniejszą grupą jest pielgrzymka tarnowska, w której co roku bierze udział ponad 11 tysięcy osób.
więcej

Sanktuarium na Górce

Niedziela
Niedziela
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 14:22
Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku oprócz nazwy oficjalnej ma też dwie nazwy nieoficjalne, ale często używane: "Górka" i "Góra Błogosławieństw".
więcej

Wszystkie drogi prowadzą do Santiago!

Małgorzata Bilska
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 07:00
Przeczytałem kiedyś w kazaniu księdza, a dziś biskupa Grzegorza Rysia, że św. Jakub był rybakiem ludzi i nadal pełni tę funkcję. Łowi ludzi do Santiago. Jaki jest efekt pielgrzymek, wie tylko Pan Bóg.
więcej

Aparecida

Posłaniec
Stanisław Groń SJ
Czwartek, 18 lipca 2013, godz. 12:30
Papież Franciszek, przybywając do Brazylii na Światowe Dni Młodzieży odwiedzi także Aparecidę - największe sanktuarium maryjne w Ameryce Łacińskiej będące duchową stolicą kraju.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook