Papież przemówi do uczestników VII World Government Summit w Dubaju

KAI / pk
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 18:08
Papież Franciszek za pośrednictwem wideokonferencji przemówi 10 lutego do uczestników VII World Government Summit w Dubaju.
więcej

Kard. Kevin Farrell: w "Humanae vitae" Paweł VI pokazał, jak głosić Ewangelię

KAI / pk
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 16:39
Kiedy św. Paweł VI na 10 lat przed swoją śmiercią ogłosił encyklikę "Humanae vitae", poświęconą ludzkiej płciowości, nikt się nie spodziewał, że będzie to ostatnia z jego pięciu encyklik - czytamy w watykańskim przesłaniu na międzynarodową konferencję o tej encyklice, która jutro rozpoczyna się w Rwandzie.
więcej

Abp Gądecki po śmierci Jana Olszewskiego: odszedł człowiek niezłomnego ducha i głębokiej wiary

KAI / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 14:35
Śp. Jan Olszewski jawi się jako prawdziwy symbol, człowiek wiary i solidarności, mąż stanu i polski patriota - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście kondolencyjnym po śmierci Jana Olszewskiego, premiera Polski w latach 1991-1992.
więcej

Sammi Hallak SJ: Aleppo nie wróciło do normalności

KAI / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 12:24
Po ustaniu walk rozpoczęto odnawianie ulic i chodników, ale wiele budynków w mieście wciąż jest w gruzach. Nie można powiedzieć, że Aleppo wróciło do normalności - mówi w rozmowie z Polskim Radiem 24 jezuita ks. Sammi Hallak, który posługuje w Sakhour - leżącej w gruzach muzułmańskiej dzielnicy Aleppo w Syrii.
więcej

Bp Mering: świętość małżeństwa i rodziny ma być zaraźliwa

KAI / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 11:28
Świętość małżeństwa i rodziny ma być zaraźliwa, obejmująca i inspirująca także innych, przede wszystkim własne dzieci - mówił w homilii bp Wiesław Mering, który 7 lutego przewodniczył w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.
więcej

Korea Południowa: w ciągu 10 lat pastor uratował ponad półtora tysiąca porzuconych noworodków

KAI / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 08:08
W ciągu niespełna 10 lat z inicjatywy pastora Lee Yong-raka udało się uratować w Seulu od pewnej śmierci 1526 noworodków porzuconych przez ich matki zaraz po porodzie.
więcej

Kard. Schönborn o wykorzystywaniu seksualnym w telewizyjnej rozmowie z byłą zakonnicą

KAI / ml
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 21:27
Kościół katolicki ma jeszcze wiele pracy przed sobą w kwestii pedofilii. Potrzebna jest jeszcze większa świadomość u osób ponoszących odpowiedzialność, a także reformy strukturalne, uważa kard. Christoph Schönborn.
więcej

Syria: jezuita uprowadzony w 2013 roku żyje?

KAI / ml
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 20:54
Uprowadzony przed pięciu laty w Syrii jezuita o. Paolo Dall’Oglio prawdopodobnie żyje. Według informacji opublikowanej 7 lutego na łamach brytyjskiego dziennika "The Times" radykalni islamiści, którzy porwali kapłana 29 czerwca 2013 r. w Rakka, wykorzystali go jako przedmiot wymiany w rozmowach z siłami kurdyjsko-arabskimi, wspieranymi przez USA.
więcej

Jest nowe oświadczenie prezesa "Wiosny" ks. Grzegorza Babiarza

KAI / ml
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 17:42
Wszystkie procesy i projekty są utrzymane w mocy. Partnerów biznesowych i instytucjonalnych zapewniamy o kontynuacji sprawnej współpracy zgodnej z dotychczasowymi ustaleniami i zobowiązaniami - czytamy w oświadczeniu ks. dr. Grzegorza Babiarza, prezesa Stowarzyszenia "Wiosna", zamieszczonego na stronach stowarzyszenia.
więcej

Eksperci Centrum Ochrony Dziecka: termin "nadużycia seksualne" jest nieprawidłowy

KAI / ml
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 17:15
Termin "nadużycia seksualne" w kontekście wykorzystania seksualnego dzieci, stosowany nie tylko przez media, ale również m.in. w tekstach publikowanych przez KEP, jest nieprawidłowy - poinformował KAI ks. Wojciech Rzeszowski, delegat ds. ochrony nieletnich w archidiecezji gnieźnieńskiej. - Termin ten sugeruje, że dopuszczalne jest "używanie"; nie można jedynie "nadużywać" - wyjaśnił.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook