W bazylice św. Antoniego w Padwie poświęcona zostanie odrestaurowana Kaplica Polska

PAP / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 18:10
W bazylice świętego Antoniego w Padwie odbędzie się w poniedziałek poświęcenie odrestaurowanej Kaplicy Polskiej pod wezwaniem św. Stanisława. Liczne polskie pamiątki przypominają o tym, że miasto to było zawsze celem podróży naukowych i religijnych z Polski.
więcej

Abp Wiktor Skworc: ochrona środowiska wymaga odpoczynku człowieka

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 17:38
Podczas Eucharystii w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach dla uczestników Szczytu Klimatycznego COP24 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odniósł się do nauczania papieża Franciszka, przypominając, że "jeśli chcemy się angażować w ochronę środowiska naturalnego, to trzeba się również zatroszczyć o odpoczynek człowieka".
więcej

Filipiński prezydent nawoływał do zabijania "bezużytecznych" biskupów

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 16:14
"Ci wasi biskupi, pozabijajcie ich. Nie służą oni żadnemu celowi. Jedyne, co robią to krytykują" - to słowa prezydenta Rodrigo Duterte, którego autorytarne rządy od 2016 r. spowodowały już na Filipinach setki ofiar.
więcej

Biskupi Irlandii: głos tych, którzy w majowym referendum głosowali przeciw aborcji, został zignorowany

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 15:35
"Głos tych, którzy w majowym referendum głosowali przeciw aborcji, został zignorowany" - piszą biskupi Irlandii w przesłaniu opublikowanym na zakończenie sesji plenarnej episkopatu. Hierarchowie wyrazili rozczarowanie z powodu przebiegu parlamentarnej debaty na ten temat.
więcej

Alessandro Monteduro: pomóżmy chrześcijanom pozostać w Syrii

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 14:42
W ciągu siedmiu lat trwania konfliktu w Syrii tysiące chrześcijan wyjechało z kraju. Jeśli ci, którzy pozostali, nie otrzymają niezbędnej pomocy, będą zmuszeni opuścić swoją ojczyznę. W ten sposób również i my stracimy nasze korzenie. Tymi słowami Alessandro Monteduro, dyrektor włoskiego oddziału Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje o pomoc dla Syrii.
więcej

"Bądźcie Mu wierne do końca". Bp Zając konsekrował w Krakowie sześć dziewic

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 13:19
Zostałyście zdobyte przez Chrystusa. Bądźcie Mu wierne do końca - mówił bp Jan Zając do sześciu kobiet, które na jego ręce złożyły śluby czystości. Obrzęd konsekracji odbył się w katedrze na Wawelu.
więcej

Papież spotkał się z redakcją gazety "Il Messaggero". Okazją była 140. rocznica powstania dziennika

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 12:52
W sobotę po południu papież Franciszek odwiedził siedzibę rzymskiej gazety "Il Messaggero". Okazją była 140. rocznica powstania dziennika. - Życzę Wam dalszych 140 lat Messaggero. Ale zawsze w duchu służby, zawsze w poszukiwaniu konkretu, cnotą dziennikarza jest poszukiwanie faktów - powiedział papież.
więcej

Bp Napierała: człowiek może zwyciężyć szatana z pomocą Maryi i św. Michała Archanioła

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 10:13
Są granice ustanowione przez Boga Stwórcę, których szatan nie może przekroczyć. Człowiek może zwyciężyć szatana z pomocą Maryi Niepokalanej i św. Michała Archanioła - mówił bp Stanisław Napierała w kościele w Szczurach.
więcej

Bp Dydycz na XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie: musimy wzrastać w naszym miłosierdziu

KAI / pk
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 09:32
Jeśli ktoś korzysta z naszej dobroci, to my na tym zyskujemy. Trzeba, abyśmy wzrastali w naszym miłosierdziu - powiedział bp Antoni Pacyfik Dydycz, przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, z okazji przypadającego dzisiaj XIX Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
więcej

Grzegorz Kramer SJ o pedofilii duchownych: koniec głupich żartów, obrony kolegów uwikłanych w zło, mówienia religijnych banałów

Grzegorz Kramer SJ / sz
Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 09:00
Dużo mówimy o dobru Kościoła i ładnie to brzmi, ale tak naprawdę mamy na myśli wizerunek. (...) Dopóki ofiary nie będą dobrze potraktowane, to dbanie o wizerunek jest kłamstwem.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook