Radom: duże zniszczenia na zabytkowym cmentarzu

KAI / ms
Niedziela, 19 sierpnia 2018, godz. 14:30
Nawet 100 tys. złotych mogą wynieść straty w wyniku zniszczonych grobów na zabytkowym cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu.
więcej

O. Bartoszewski ujawnia, kiedy możemy spodziewać się beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

KAI / ms
Niedziela, 19 sierpnia 2018, godz. 14:00
Stolica Apostolska niedawno przesłała do Warszawy dekret o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia. O. Gabriel Bartoszewski przypomniał, że dekret o heroiczności cnót oznacza zakończenie pierwszego etapu procesu beatyfikacyjnego kard. Wyszyńskiego.
więcej

Sekretarz generalny KEP: świętość jest dla każdego z nas

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 21:29
Świętość, nie jest zarezerwowana dla nielicznych. Wpatrzeni we wzór życia bł. s. Sancji ożywmy w nas na nowo pragnienie świętości - mówił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w homilii wygłoszonej w sobotę 18 sierpnia w parafii pw. św. Rocha w Poznaniu. Przewodniczył tam Mszy św. z okazji odpustu ku czci bł. s. Sancji Janiny Szymkowiak.
więcej

Ofiary prześladowań w Orisie wciąż czekają na sprawiedliwość

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 20:01
Po dziesięciu latach od masakr w stanie Orisa we wschodniach Indiach, ofiary wciąż walczą o sprawiedliwość. Nieustannie wspiera ich archidiecezja Cuttack-Bhubaneswar, na której czele stoi abp John Barwa. W rocznicę wydarzeń organizowana jest Msza, na której wierni będą modlić się o prawdziwe przebaczenie, pojednanie i pokój.
więcej

Pakistan: po wyborach rośnie nadzieja na równe traktowanie mniejszości

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 19:39
Po niedawnych wyborach parlamentarnych w Pakistanie wśród mniejszości religijnych rośnie nadzieja na równe traktowanie. Nowy prezydent Imran Khan zadeklarował, że chce zagwarantować wszystkim mieszkańcom kraju, włącznie z tymi, którzy należą do mniejszości religijnych, te same prawa: wolność, równość i sprawiedliwość.
więcej

Kościół gwarantem pojednania podzielonego Zimbabwe

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 17:52
Kościół w Zimbabwe stoi przed zadaniem zjednoczenia podzielonego społeczeństwa - wskazuje pracujący w tym kraju o. Joe Arimoso SJ. Podkreśla on, że po ostatnich wyborach, gdzie w zamieszkach zginęło 6 osób, do Kościoła należy zadanie odbudowania pokoju i jedności w kraju.
więcej

Kard. Bagnasco: tragedia rozdarła nasze serca, Genua się jednak nie podda

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 17:13
We Włoszech odbył się pogrzeb części ofiar, które zginęły w wyniku zawalenia 200-metrowego odcinka wiaduktu w Genui. W całym kraju jest to dzień żałoby narodowej. "Zawalenie się wiaduktu rozdarło nasze serca. Rana jest bardzo głęboka. Genua się jednak nie podda" - podkreślił kard. Angelo Bagnasco, który przewodniczył uroczystościom pogrzebowym. O swej modlitwie zapewnił Papież Franciszek.
więcej

Abp Eamon Martin: Irlandia to kraj misyjny

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 16:47
Irlandia wsławiła się, jako kraj misjonarzy, który posyłał księży na cały świat, aby krzewili wiarę katolicką. Ale teraz to Irlandia potrzebuje misjonarzy, potrzebuje nowej ewangelizacji - podkreśla abp Eamon Martin. Ordynariusz Armagh mówił o tym przed zbliżającym się Światowym Spotkaniem Rodzin w Dublinie.
więcej

Uroczystości 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej

PAP / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 16:04
W Sanktuarium Świętej Rodziny w Studziannej-Poświętnem (Łódzkie) odbyły się w sobotę uroczystości 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej. Mszy św. przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook