Profesor teologii: problemem jest to, by świeccy uzyskali wpływ na Kościół

Tygodnik Powszechny / sz
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 14:47
"Możemy i powinniśmy pytać, kto i na jakich zasadach pracuje w sądach kościelnych i w kuriach, gdzie też przecież większość urzędów nie jest związana z sakramentem kapłaństwa" - mówi Elżbieta Adamiak, profesor teologii fundamentalnej i dogmatycznej.
więcej

Watykan: ograniczenie wydatków Stolicy Apostolskiej w centrum prac Rady Kardynałów

KAI / ml
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 14:01
Największe koszty stanowią niewątpliwie wydatki związane z personelem Stolicy Apostolskiej. Po raz kolejny zapewniono, że nie ma planów jakichkolwiek zwolnień, ale będzie realizowany opis stanowisk pracy, aby bardziej efektywna była praca poszczególnych dykasterii.
więcej

COP24: Kościół wzywa do ambitnego i solidarnego porozumienia

PAP / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 12:00
Uczestniczący w szczycie klimatycznym COP24 przedstawiciele Kościoła katolickiego wezwali do zawarcia w Katowicach ambitnego i solidarnego porozumienia, uwzględniającego potrzebę pilnych działań dla ochrony klimatu, a także sytuację najbiedniejszych i najbardziej narażonych na katastrofy klimatyczne narodów.
więcej

Duchowny ukarany za zdjęcia u Gucciego i Vuittona. Fotografował się w sklepach

KAI / Актуальная Россия / twitter.com / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 10:42
Rosyjski duchowny prawosławny, ks. Wiaczesław Baskakow, zostanie ukarany po tym, jak na Instagramie zamieścił zdjęcia przedstawiające go w luksusowym obuwiu i z torbami marek Gucci i Louis Vuitton, wartymi kilka tysięcy złotych. Najpierw fotografie, a następnie konto na Instagramie zostały usunięte.
więcej

Siostra zakonna ratująca Żydów: pamiętam szczególnie pewną matkę z dwiema córkami. Połączyła nas piękna przyjaźń

KAI / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 09:47
Na porannej Mszy św., odprawianej przez papieża Franciszka w kaplicy Domu św. Marty, była obecna włoska zakonnica Ausilia Polletta ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej z Lourdes. W czasie II wojny światowej uczestniczyła ona w ratowaniu Żydów.
więcej

Po raz trzeci ruszy trasa koncertowa Betlejem w Polsce

KAI / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 08:17
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata zabrzmią w 13 polskich miastach. Na scenie wystąpi ponad 30 artystów m.in. Kamil Bednarek, Bovska, Grażyna Łobaszewska i Dawid Kwiatkowski.
więcej

Brazylia: pięć ofiar strzelaniny w katedrze

KAI/ ed
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 23:20
Cztery osoby zostały dzisiaj zabite przez mężczyznę, który otworzył ogień do wiernych w katedrze w Campinas, ok. 100 km. na północ od São Paulo, a następnie popełnił samobójstwo - podaje agencja AP. Cztery inne osoby odniosły rany.
więcej

Medal 100-lecia KUL dla Wacława Hryniewicza OMI

KAI/ ed
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 18:39
Z okazji 100. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, Rada Wydziału Teologii uhonorowała zasłużonych pracowników uczelni pamiątkowymi medalami.
więcej

Kardynał Sako: dziękujemy siłom bezpieczeństwa. Irak świętuje pokonanie ISIS

KAI/ ed
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 17:37
gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy wszystkim siłom bezpieczeństwa, które dały swój wkład w wyzwolenie terytorium naszego państwa
więcej

Prezydent Gdańska pisze do abpa Głódzia o zmowie milczenia: uciekanie od problemu jest nieetyczne

KAI / GW / sz
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 13:27
"To ważne dla gdańszczan, którzy będą przychodzić na msze w kościele, w którym spoczywają jego zwłoki (...) dla rodziców, którzy wybiorą się na spacer z dziećmi na skwer im ks. Jankowskiego i mijać będą po drodze jego pomnik" - napisał Paweł Adamowicz w liście do gdańskiego arcybiskupa.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook