Abp Nycz i abp Zimowski na liście kardynałów

KAI / mik
Sobota, 27 lutego 2010, godz. 07:19
Arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz i przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia arcybiskup Zygmunt Zimowski to jedyni Polacy, których nazwiska znajdują się na liście przyszłych kardynałów, którą Benedykt XVI powinien ogłosić w październiku tego roku. Informują dziś o tym dwa włoskie dzienniki „Il Giornale” i „La Stampa”.
więcej

Ciało Jana Pawła II zostanie przeniesione

PAP / wab
Piątek, 26 lutego 2010, godz. 20:29
Po beatyfikacji Jana Pawła II jego ciało zostanie z całą pewnością przeniesione z Grot Watykańskich do bazyliki świętego Piotra - powiedział w czwartek jej archiprezbiter kardynał Angelo Comastri.
więcej

Zaangażowanie humanitarne Kościoła na Haiti

Radio Watykańskie
Piątek, 26 lutego 2010, godz. 20:11
Kościelna komisja ds. pomocy dla Haiti działająca pod egidą episkopatu USA wybiera się na wizję lokalną, by na miejscu zapoznać się z najpilniejszymi potrzebami. W trakcie wizyty biskupi podejmą decyzję, na co przeznaczą środki finansowe zebrane przez amerykańskich katolików w czasie specjalnej zbiórki.
więcej

Episkopaty Kolumbii i Wenezueli łagodzą konflikt

Piątek, 26 lutego 2010, godz. 19:57
Episkopaty Kolumbii i Wenezueli ponowiły propozycję mediacji w rozwiązywaniu kryzysu w relacjach między obu krajami. Z inicjatywą taką biskupi wystąpili w ubiegłym roku. Obecnie przypomniał o niej sekretarz kolumbijskiego episkopatu, apelując do obu stron o umiar, rozsądek i wzajemny szacunek.
więcej

Caritas zebrał 8 mln 700 tys. zł na pomoc Haiti

KAI / zylka
Czwartek, 25 lutego 2010, godz. 15:45
Caritas Polska zebrała 8 mln 700 tys. zł na pomoc Haiti. To wyniki zbiórki SMS-owej, wpłat na konta oraz ofiar składanych przed kościołami. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc długofalową, w tym budowę szkoły i niewielkiego szpitala w miejscowości Jacmel.
więcej

Papież zaniepokojony atakami na chrześcijan

KAI
Czwartek, 25 lutego 2010, godz. 08:50
Ojciec Święty wyraził ubolewanie z powodu zabójstw chrześcijan w Mosulu na północy Iraku. Watykańskie media poinformowały o reakcji Benedykta XVI na wiadomości zamordowaniu we wtorek trzech osób – członków tej samej rodziny.
więcej

Polscy obrońcy życia solidarni z Hiszpanami

KAI / drr
Czwartek, 25 lutego 2010, godz. 08:05
Polscy obrońcy życia wyrazili w liście wyrazy poparcia i solidarności z Hiszpanami, którzy nie zgadzają się na legalizacje aborcji w tym kraju.
więcej

"Fryderyk Chopin był człowiekiem religijnym"

KAI / zylka
Środa, 24 lutego 2010, godz. 22:41
Chopin był człowiekiem religijnym! – jest o tym przekonany prof. Mieczysław Tomaszewski wybitny polski muzykolog, jeden z najlepszych znawców życia i twórczości Fryderyka Chopina, którego 200. rocznicę urodzin obchodzi obecnie cały świat. Zdaniem prof. Tomaszewskiego jednym z koronnych argumentów za głęboką religijnością kompozytora jest opinia jego wieloletniej towarzyszki życia George Sand, która wyraziła opinię, że Chopin był „zasklepiony w katolicyzmie”.
więcej

Po co kapłan? – sympozjum z kard. Cordesem

Radio Watykańskie / M. Raczkiewicz CSsR
Środa, 24 lutego 2010, godz. 22:24
„Po co kapłan? Odpowiedź Benedykta XVI” – mówił o tym kard. Paul Josef Cordes w Madrycie. Przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum wziął udział w zorganizowanych tam „Dniach Teologicznych”. Ich temat skupił się tym razem na obchodzonym właśnie Roku Kapłańskim.
więcej

Europejski rok Kościołów na rzecz emigracji

Radio Watykańskie / L. Woroniecki SAC
Środa, 24 lutego 2010, godz. 22:03
Konferencja Biskupów Europy ustanowiła obecny rok „Europejskim rokiem Kościołów na rzecz emigracji”. I właśnie przybyszom i ich prawom poświęcone jest wielkopostne przesłanie Rady Kościołów Chrześcijańskich Francji. Prezentuje ono wspólne stanowisko chrześcijan – katolików, protestantów, anglikanów, prawosławnych, Ormian i innych, w kwestiach politycznych i społecznych dotyczących migrantów.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook