Kościół negocjuje amnestię na Kubie

Radio Watykańskie
Piątek, 21 maja 2010, godz. 18:12
Postulat zwolnienia z racji humanitarnych wszystkich więźniów politycznych na Kubie przedstawili biskupi tego kraju prezydentowi Raulowi Castro. Kubański przywódca przyjął 19 maja delegację episkopatu z jego przewodniczącym, abp. Dionisio Garcíą Ibáñezem oraz metropolitą stołecznej Hawany, kard. Jaime Ortegą.
więcej

USA: prawa człowieka, a nie ideologia

Radio Watykańskie
Piątek, 21 maja 2010, godz. 18:10
Episkopat USA sprzeciwia się zawłaszczaniu kampanii o respektowanie praw człowieka do realizacji innych celów. Wczoraj amerykański Kościół ogłosił, że jest zmuszony wycofać się z członkowstwa w Leadership Conference on Civil Rights, czyli szerokiej koalicji organizacji społecznych i religijnych, które od 1950 r. wspólnie propagują ideę praw obywatelskich.
więcej

Kard. Zen prosi o modlitwę za katolików w ChRL

Radio Watykańskie
Piątek, 21 maja 2010, godz. 18:10
Do modlitwy za Kościół w Chinach wezwał swych zakonnych współbraci emerytowany biskup Hongkongu. Kard. Joseph Zen Ze-kiun jest jednym ze 103 uczestników (spośród łącznie 119 biskupów salezjanów) rozpoczętego dziś w Turynie zjazdu hierarchów należących do zgromadzenia salezjańskiego.
więcej

Tajlandia: chrześcijańskie apele o pokój

Radio Watykańskie
Piątek, 21 maja 2010, godz. 17:14
Chrześcijanie wzywają Tajlandczyków do opamiętania. Jeśli nie powstrzymamy przemocy, nasz umiłowany kraj czeka katastrofa – czytamy w oświadczeniu tamtejszego episkopatu. My, katolicy, nie możemy pozostać obojętni na aktualny kryzys. Jest on konsekwencją podziałów i niezgody w społeczeństwie. Dlatego też miłość, współczucie i przebaczenie są dziś dla nas jedyną możliwą drogą. Natychmiast trzeba się wyrzec wszelkiej przemocy i nie dopuścić do kolejnego przelewu krwi – napisali tajscy biskupi.
więcej

Papież: świeccy winni dokonać rewolucji miłości

KAI / psd
Piątek, 21 maja 2010, godz. 14:12
W życiu dzisiejszego świata potrzebna jest prawdziwa “rewolucja miłości”, a powinni jej dokonać katolicy świeccy, zaangażowani w życiu publicznym. Z takim wezwaniem wystąpił Benedykt XVI w przemówieniu do uczestników XXIV posiedzenia plenarnego Papieskiej Rady Świeckich z jej przewodniczącym kard. Stanisławem Ryłką na czele, których przyjął 21 maja na audiencji w Watykanie.
więcej

"Ten kto finansuje terroryzm, jest grzesznikiem"

KAI / psd
Piątek, 21 maja 2010, godz. 13:44
Finansowanie terroryzmu jest „zakazane przez islamską szarię [prawo koraniczne – KAI]”, za zatem jest „zbrodnią podlegającą karze”. Takie zdecydowane potępienie, bez okoliczności łagodzących, wydała Rada Starszych Ulemów, skupiająca cieszących się największym autorytetem przywódców religijnych Arabii Saudyjskiej.
więcej

Abp Forte: Kościół "nie będzie rozdzierać szat"

KAI / psd
Piątek, 21 maja 2010, godz. 13:41
Należy bać się bardziej tych, którzy nie myślą, aniżeli ludzi myślących – powiedział znany włoski teolog abp Bruno Forte, komentując wiadomość o wyprodukowaniu pierwszej komórki, kontrolowanej przez sztuczne DNA. W wywiadzie dla „Corriere della Sera” metropolita Chieti-Vasto w środkowych Włoszech zapewnił, że Kościół „nie będzie rozdzierać szat” z powodu tego najnowszego osiągnięcia nauki.
więcej

Bp Wiktor Skworc odwiedził powodzian

KAI / ad
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 20:24
Biskup tarnowski Wiktor Skworc odwiedził dziś Borzęcin Górny i Bielczę – miejscowości w powiecie brzeskim, które ucierpiały podczas powodzi. Biskup rozmawiał z przedstawicielami parafialnych oddziałów Caritas, samorządowcami i z powodzianami. Zapewnił o długofalowej pomocy dla ludzi, którzy ucierpieli podczas żywiołu.
więcej

USA-Meksyk: biskupi o reformie imigracyjnej

Radio Watykańskie
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 20:19
Do stworzenia bezpiecznej granicy oraz przyjaznej ludziom i sprawiedliwej reformy polityki imigracyjnej wezwali przywódców Stanów Zjednoczonych i Meksyku biskupi obu krajów. Przy okazji wizyty prezydenta Felipe Calderóna u Baracka Obamy opublikowali oni wspólne oświadczenie, zajmując stanowisko w kwestiach, którymi ich zdaniem pilnie powinni się zająć politycy sąsiadujących krajów.
więcej

Forum FAO: pomoc dla Afryki jest rozkradana

Radio Watykańskie
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 20:14
FAO musi zdynamizować i zreformować swoją działalność w Afryce, aby mogło skutecznie walczyć z plagą głodu – powiedział delegat Stolicy Apostolskiej na kontynentalnej konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, która odbyła się Angoli.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook