Irak: Apel o bezpieczeństwo dla chrześcijan

KAI / mik
Wtorek, 23 lutego 2010, godz. 20:16
Władze Mosulu powinny wziąć pełną odpowiedzialność za utrzymanie chrześcijańskiej obecności w tym irackim mieście – czytamy w liście chrześcijańskich biskupów Mosulu. – Potrzebujemy zarazem międzynarodowej interwencji, by zmusić władze centralne i lokalne do podjęcia zdecydowanych kroków w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa mniejszości chrześcijańskiej w tym regionie.
więcej

Celine Dion o nieskuteczności metody in vitro

KAI / zylka
Wtorek, 23 lutego 2010, godz. 13:50
Znana kanadyjska piosenkarka Celine Dion przyznała występując w popularnym amerykańskim programie telewizyjnym Oprah Winfrey Show, że cztery razy bezskutecznie próbowała zajść w ciążę uciekając się do zapłodnienia in vitro. Co najmniej czworo z dzieci artystki, powstałych w wyniku tej procedury, zmarło. Ostanie, które przeżyło implantację do ciała matki ze stanu zamrożonego, zmarło w wyniku poronienia w ubiegłym roku. Licząca niemal 42 lata piosenkarka zapowiedziała, że będzie starać się o dziecko po raz piąty.
więcej

Kardynał Dziwisz z wizytą na Kubie

Wtorek, 23 lutego 2010, godz. 08:44
Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz przybył we wtorek na Kubę, gdzie przedstawi film dokumentalny "Świadectwo" poświęcony Janowi Pawłowi II i spotka się z wiernymi - informuje agencja EFE.
więcej

Dom Jana Pawła II będzie własnością państwa

KAI / demart
Poniedziałek, 22 lutego 2010, godz. 21:46
Dom, w którym w 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, na przełomie marca i kwietnia stanie się państwową instytucją kultury. Dzięki temu budynek uzyska formalny status muzeum i będzie mógł otrzymywać wsparcie finansowe z budżetu państwa.
więcej

Abp Zollitsch przeprasza ofiary molestowania

PAP / drr
Poniedziałek, 22 lutego 2010, godz. 19:46
Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów Robert Zollitsch przeprosił ofiary molestowania w szkołach katolickich w Niemczech.
więcej

Plenarna sesja episkopatu Niemiec

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 22 lutego 2010, godz. 19:34
We Fryburgu Bryzgowijskim rozpoczęła się wiosenna sesja plenarna episkopatu Niemiec. Bierze w niej udział 65 niemieckich biskupów. Trzy główne tematy obrad to duszpasterstwo osób starszych i problem starzejącego się społeczeństwa, a także misja wojskowa Bundeswehry w Afganistanie i problem molestowania nieletnich przez duchownych.
więcej

Na Zachodzie katolicyzm statystycznie rośnie

Radio Watykańskie / kb
Poniedziałek, 22 lutego 2010, godz. 19:22
Kościół katolicki to jedno z dwóch wyznań chrześcijańskich, którym przybywa członków w Ameryce Północnej. Drugim są zielonoświątkowcy. Ich liczba wzrasta rocznie o 1,3 proc. Katolicyzm szerzy się jeszcze szybciej, o 1,5 proc. rocznie, i nadal pozostaje najliczniejszym wyznaniem chrześcijańskim. Dane te podaje nowy rocznik Kościołów w USA i Kanadzie.
więcej

Ukraina: Katolikom zwrócono kościół w Chyrowie

KAI / mik
Poniedziałek, 22 lutego 2010, godz. 11:33
Po 18 latach starań parafianie odzyskali kościół św. Wawrzyńca w Chyrowie k. Sambora na Ukrainie. W odzyskanej świątyni Mszy św. 21 lutego, w obecności duchowieństwa i wiernych, przełożonych i alumnów lwowskiego Wyższego Seminarium Duchownego oraz pielgrzymów z Polski przewodniczył metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki.
więcej

Ojciec Mertes przerwał milczenie jezuitów

"Przegląd" / KAI / mik
Poniedziałek, 22 lutego 2010, godz. 11:32
O skandalu w berlińskiej szkole Canisius Kolleg, w której dochodziło do molestowania uczniów przez jezuitów pisze w reportażu "Przeglądu" Agnieszka Hreczuk.
więcej

Będą pieniądze na muzeum papieża

KAI / mik
Poniedziałek, 22 lutego 2010, godz. 07:00
Dom w Wadowicach przy ul. Kościelnej 7, w którym urodził się Karol Wojtyła, na przełomie marca i kwietnia stanie się instytucją kultury. Do tej pory funkcjonujące od 1984 r. w Wadowicach muzeum w papieskim domu rodzinnym jest inicjatywą prywatną i nie ma formalnego statusu muzeum. Teraz ma się to zmienić - czytamy w dzienniku Polska.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook