Święto Kobiet u najpiękniejszej z Niewiast

KAI / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 16:16
„Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast” odbędzie się dziś, 7 marca na Jasnej Górze. Spotkanie będzie okazją do wspólnej modlitwy w intencji polskich kobiet, aby na wzór Maryi i innych niewiast nie bały się być świętymi.
więcej

Sto miast przeciw liberalizacji aborcji w Hiszpanii

M. Raczkiewicz CSsR / Radio Watykańskie / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 16:15
Pod hasłem „Hiszpania – życie tak” oraz „W demokracji słucha się obywateli” w ponad 100 miastach Europy i obu Ameryk odbyły się demonstracje przeciwko ustawie wprowadzającej w Hiszpanii aborcję na życzenie i pozwalającej dokonywać jej nastolatkom bez wiedzy rodziców.
więcej

Chile: kościelna pomoc po trzęsieniu ziemi

Radio Watykańskie / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 16:15
„Dach dla Chile” – kościelna fundacja o takiej nazwie organizuje przy pomocy młodych wolontariuszy budowę tymczasowych schronień dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, jakie tydzień temu nawiedziło ten kraj.
więcej

Rekolekcje: "Posługa władzy i posłuszeństwo”

Radio Watykańskie / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 16:14
"Posługa władzy i posłuszeństwo” – były tematem rekolekcji dla odpowiedzialnych różnego stopnia w instytutach świeckich, jakie w dniach 5-7 marca odbyły się w Domu Pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego w Częstochowie.
więcej

Radom przed relikwiami św. Kazimierza

KAI / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 15:41
W kościele farnym w Radomiu rozpoczęły się misje jubileuszowe z okazji 650-lecia parafii św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Uroczystościom przewodniczył biskup Henryk Tomasik, który wprowadził do świątyni relikwie św. Kazimierza - patrona miasta Radomia i diecezji radomskiej.
więcej

Kanada: przed katolickim marszem życia

D. Szwarc OMI / Radio Watykańskie / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 15:29
„Aborcja – zbrodnia przeciw ludzkości” – takie hasło obrała sobie na tegoroczny marsz antyaborcyjny Kampania Życie, kanadyjska koalicja walcząca o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
więcej

Poznaniacy już po raz 17. świętują Kaziuka

KAI / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 15:28
Odegraniem hejnałów Wilna i Poznania oraz prezentacją Dworu Jagiellońskiego rozpoczął się w niedzielę 7 marca w stolicy Wielkopolski Kaziuk – wileński jarmark ku czci św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy – który od 17 lat obchodzony jest także w Poznaniu.
więcej

Brazylia: "Projekt 1 milion Biblii"

KAI Manaus / Teresina / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 15:27
Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) rozpoczęła 6 marca w mieście Teresina na północy kraju kampanię „Projekt – 1 milion Biblii” (Projeto 1 milhão de Bíblias). Jej celem jest podarowanie Pisma Świętego każdemu, kto nie jest w stanie go kupić.
więcej

Anioł Pański: Wielki Post to czas nawrócenia

KAI / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 13:20
Liturgia trzeciej niedzieli Wielkiego Postu mówi nam o nawróceniu a zarazem o miłosierdziu Bożym wobec grzeszników - powiedział Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 7 marca w Rzymie.
więcej

USA: baptyści i antykatolicki komiks

KAI / slo
Niedziela, 7 marca 2010, godz. 13:10
Jeden ze zborów baptystycznych w amerykańskim stanie Tennessee kolportuje antykatolickie ulotki, szydzące z papieża i wiary w obecność Jezusa w Hostii. O sprawie powiadomiła proboszcza katolickiej parafii pw. Świętego Krzyża w Pigeon Forge uczennica miejscowej szkoły średniej, której ktoś wręczył komiks zawierający te antykatolickie treści.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook