Jan Vianney patronem księży

KAI / apio
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 16:40
Benedykt XVI ogłosi 11 czerwca św. Jana Marię Vianneya patronem wszystkich księży. Papież dokona tego aktu podczas Mszy kończącej Rok Kapłański – poinformowała Kongregacja ds. Duchowieństwa.
więcej

Ojciec Góra zaprasza wszystkich na Lednicę

KAI / apio
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 14:59
Dominikanin, Ojciec Jan Góra zaprasza wszystkich na Lednicę. Spotkanie rozpocznie się już w najbliższą sobotę. Ogólnopolska modlitwa i świętowanie młodych odbywać się będą już po raz czternasty. Hasło brzmi „Kobieta – dar i tajemnica”. – Kobiety są wielkim darem. Były i są kobiety święte – dziewice, wdowy służące Kościołowi, matki, siostry. To skarb miłości. Chyba, że ktoś jest tak tępy i kobietę sprowadza tylko do przedmiotu i fantomu seksualnego. Wtedy jego bieda jest również jego biedą – dodał ojciec Jan Góra.
więcej

Pociągi na Lednicę i beatyfikację Ks. Popiełuszki

PAP / apio
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 14:38
Przewozy Regionalne uruchomią 4 dodatkowe pociągi, które zapewnią dojazd i powrót na sobotnie Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą i niedzielne uroczystości beatyfikacyjne ks. Popiełuszki w Warszawie - powiedział w piątek PAP Michał Lipiński z biura prasowego PR.
więcej

Papież powitał cypryjczyków: Pokój Wam!

KAI / apio
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 14:06
Witajcie! Pokój Wam! Cieszę się, że mogę być dziś z Wami – tymi słowami wypowiedzianymi po grecku Benedykt XVI rozpoczął swoje przemówienie powitalne na międzynarodowym lotnisku w Pafos. Papież podziękował prezydentowi i Cypryjczykom za zaproszenie.
więcej

Boże Ciało w kościołach bez wielkiej polityki

KAI / apio
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 12:29
Inaczej niż w poprzednich latach wygłaszane przez biskupów homilie podczas nabożeństw z okazji Bożego Ciała nie stały się okazją do politycznych wypowiedzi, choć takich akcentów nie zabrakło.
więcej

Zapowiedź procesji z relikwiami Ks. Popiełuszki

KAI / apio
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 12:20
Po zakończeniu Mszy beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki w niedzielę 6 czerwca, procesja z relikwiami nowego błogosławionego wyruszy z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Do udziału w procesji zaproszeni są wszyscy uczestnicy uroczystości beatyfikacyjnych.
więcej

Historyczna pielgrzymka Benedykta XVI na Cypr

KAI / apio
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 09:55
Benedykt XVI rozpoczyna dzisiaj pielgrzymkę na Cypr. Będzie pierwszym papieżem, który odwiedzi ten kraj. W dniach 4-6 czerwca spotka się m.in. z biskupami katolickimi z Bliskiego Wschodu, którym wręczy Instrumentum laboris, czyli dokument roboczy zgromadzenia specjalnego Synodu Biskupów dla tego regionu. Odbędzie się on w Watykanie w dniach 10-24 października br. pod hasłem: „Kościół katolicki na Bliskim Wschodzie: wspólnota i świadectwo. «Jeden duch i jedno serce ożywiało wszystkich wierzących» (Dz 4,32)”.
więcej

Papieskie intencje modlitewne na czerwiec

Radio Watykańskie
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 09:52
Jak co miesiąc, Ojciec Święty poleca modlitwom wiernych na całym świecie dwie intencje. Ogólną: „Aby wszystkie instytucje krajowe i międzynarodowe zobowiązały się do zapewnienia szacunku życiu ludzkiemu, od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Oraz misyjną: „Aby Kościoły w Azji, które są «małą owczarnią», otoczoną przez ludność niechrześcijańską, potrafiły głosić Ewangelię i dawać świadectwo radosnej przynależności do Chrystusa”.
więcej

Niejasności wokół zabójstwa bpa Padovese

Sylwia Wysocka / PAP / apio
Piątek, 4 czerwca 2010, godz. 09:50
Wokół zabójstwa przewodniczącego episkopatu Turcji, biskupa Luigiego Padovese, jest wiele niejasności - uważa przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan kardynał Walter Kasper. Włoski biskup został zasztyletowany w czwartek w swoim domu w Turcji.
więcej

"Prawdziwy kapłan obecny jest w Eucharystii"

KAI / wab
Czwartek, 3 czerwca 2010, godz. 21:07
Relacji między Eucharystią a kapłaństwem Chrystusa poświęcił Benedykt XVI swą homilię podczas Mszy św. poprzedzającej procesję Bożego Ciała w Rzymie. Jak co roku przechodzi ona Via Merulana, z bazyliki św. Jana na Lateranie do bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore).
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook