Kraków: Zostań ambitnym narzeczonym

By uzyskać tzw. średnie wykształcenie musimy poświecić na to około 13 lat, by uzyskać tytuł magistra dodatkowo kolejne 5. To oczywiście nie oznacza, że nie robimy w tym czasie nic poza nauką - 1/3 czasu przesypiamy, trochę odpoczywamy, ale jednak oceny i umiejętności nie zdobywają się same. Ambicja popłaca. A jak przygotowujemy się do małżeństwa?
 

Najpierw poznajemy się, chodzimy razem, trzymając się za ręce, opowiadamy sobie o naszych małych i wielkich sprawach, zdobywamy wspólnie nowe doświadczenia, czasem zaczynamy marzyć o przyszłości i w tej wizji zaczyna się jasno klarować, że jesteśmy w niej Razem. Decyzję tę przypieczętowują zaręczyny. Nie jest to moment, w którym dopiero zaczynamy się poznawać, jednak jest to ważna chwila, w której nasz związek zostaje ukierunkowany na wspólne, bardzo konkretne dobro.


Czas narzeczeństwa to etap naznaczony przygotowaniami. Przede wszystkim do ślubu - do konkretnego ustalonego dnia, w którym wiadomo-co się wydarzy, który potrzebuje pięknej oprawy. I choć dziś często ten element zajmuje pierwsze miejsce i niektórym parom przysłania niekiedy sens narzeczeństwa, to jednak nie sposób umniejszać przygotowań do tego wyjątkowego momentu. Dobrze, że są przygotowania, dobrze, że chcemy wtedy pięknie wyglądać, dobrze, że chcemy zaprosić najbliższych i razem z nim świętować.
 

Ale jest też druga ścieżka, którą powinniśmy podążać w okresie narzeczeństwa - przygotowania do małżeństwa. Dla wielu osób jest to równoznaczne w koniecznością dogłębnego poznawania drugiej osoby. Jak najbardziej to słuszna droga, jednak nie przenikniemy nigdy drugiego tak do końca, nie dostaniemy gwarancji, że coś w nim się nie zmieni. Dlatego oprócz tego elementu ważna jest także nauka rozmowy, rozwiązywania konfliktów, ustalenia swoich priorytetów, przemyślenia wizji wspólnej przyszłości a także - przede wszystkim wspólnego namysłu nad miłością i istotą małżeństwa w kontekście naszej wiary. Brzmi banalnie? A jednak w toku wielu spraw (patrz: przygotowania do ślubu), łatwo stracić tę perspektywę i odłożyć to na wieczne-potem, czyli nigdy.
 

Dlatego też pragniemy zachęcić narzeczonych, aby byli ambitni! Nie tylko w organizacji wesela, ale także w swoich przygotowaniach do nowego etapu miłości. Spotkania przygotowujące do sakramentu małżeństwa, które proponujemy, pomagają narzeczonym nie tylko uzyskać niezbędne treści, ale także porozmawiać na ważne tematy. Dają zakochanym odpowiedni czas i atmosferę, w której mogą podjąć refleksję nad swoją miłością i planem, jaki ma Bóg dla małżeństwa. "Ambitni Narzeczeni" to 9 cotygodniowych wieczorów, które odbywają się w sali przy kościele św. Barbary w Krakowie (oo. Jezuici).
 

Trwają zapisy na kolejną edycję, która rozpocznie się już w maju 2012! www.ambitninarzeczeni.pl

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~MichałB 11:11:04 | 2012-06-11
Popieram te inicjatywę. Dobrze, że ludzie ambitni przynajmniej mają wybór. Wcześniej było z tym ciężko. Gdy już osiągniecie odpowiedni poziom dojrzałości jako para, to polecam stronę Treespot, aby wyszukać odpowiedni lokal na  wesele. Pozdrawiam Jezuitów.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pola 13:03:06 | 2012-05-01
Super sprawa! :)

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Megi 22:02:26 | 2012-04-30
Bardzo dobra inicjatywa! Uważam, ze kursy w Krakowie, które mają ledwo co 4 spotkania i trwają jakieś 6 godz to naprawdę prowizorka (wiem, przerabiałam). Jasne, można zrobić coś dodatkowego, ale jak się da połączyć, to warto się zmobilizować. A hasło chwytne ;-) Tylko nie wiem, czy jednak ludziom coraz bardziej nie zależy na jak najszybszym odbębnieniu, na pochwaleniu się, jak to się udało wszystko bokiem załatwić. Ale ambitnych chwyci ;-)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ojciec 20:25:59 | 2012-04-30
 ABSOLUTNIE!!!!!! Tylko jezuici! wiadom są lepsi niż dominikanie! przecież to proste!!!! są na biało ubrani dominikanie, a dlaczego? bo nic nie wiedzą! bo nie mają dzieci!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alibbaa 19:26:08 | 2012-04-30
Lepiej do dominikanów:
http://www.krakow.dominikanie.pl/wieczory_dla_zakochanych.html

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?