"Majówki" w intencji powołań kapłańskich

Prośba o powołania kapłańskie i zakonne stanowić będzie główną intencję tegorocznych nabożeństw majowych w diecezji bielsko-żywieckiej. Na każdej majówce przybliżane będą postaci wybranych kapłanów - świętych, błogosławionych i sług Bożych.

 

To inicjatywa powstałego w październiku 2010 zespołu ds. duszpasterstwa powołań w diecezji bielsko-żywieckiej oraz wydziału katechetycznego bielskiej Kurii, który rozesłał do wszystkich parafii biuletyn z odpowiednimi materiałami. Centralne nabożeństwo majowe w intencji powołań kapłańskich w diecezji odbędzie się 5 maja w kościele pw. św. Floriana w Żywcu.

Powołane przez ordynariusza 23 października 2010 roku - prekursorskie w skali kraju - duszpasterstwo pomaga młodym ludziom w rozeznaniu swego powołania, oraz tym, którzy już podjęli decyzję o wstąpieniu do seminarium. - Dzięki comiesięcznym spotkaniom, które odbywają się w budynku krakowskiego seminarium, modlitwie, rozmowom z ojcem duchownym i przełożonymi, młodzi ludzie mogą sami, bez żadnego nacisku i w spokoju ducha zastanowić się nad swoją przyszłością - zaznacza jeden z członków zespołu, ks. Kamil Kaczor i przypomina, że niedawno odbył się kolejny "Dzień otwarty" w krakowskim seminarium.

Duchowny podkreśla, że duszpasterstwo nie ma za zadanie "werbować" nowych księży, czy w jakikolwiek sposób naciskać, by młodzi ludzie wybrali drogę kapłańską. Dotąd na zjazdach duszpasterstwa pojawiło się około 50 osób. Siedmioro z nich jest już przyjętych na pierwszy rok seminaryjny. Byli jednak i tacy, którzy doszli do wniosku, że kapłaństwo nie jest ich powołaniem. - Ważne, że mieli możliwość rozeznania i przemyślenia swych decyzji - dodaje żywiecki kapłan, który w ramach duszpasterstwa organizuje spotkania i wyjazdy z udziałem uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentami.

Na specjalnej stronie duszpasterstwa www.powołania.bielsko.pl. można znaleźć szczegóły na temat poszczególnych spotkań, a także anonimowo zadać pytania. Wśród osób kontaktujących się za pomocą komunikatora internetowego portalu jest także wiele osób spoza diecezji.

W skład zespołu ds. powołań wchodzą: ks. dr Andrzej Mojżeszko, były wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie; ks. Grzegorz Gruszecki, ojciec duchowny w seminarium, ks. Sławomir Kołata, obecny wicerektor WSD; Marek Studenski, dyrektor wydziału katechetycznego kurii diecezjalnej oraz ks. Kamil Kaczor, wikariusz parafii w Żywcu Zabłociu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~owca 08:58:05 | 2012-05-01
 TRZEBA NAM GORĄCEJ MODLITWY ZA JAKOŚĆ POWOŁAŃ, A NIE ILOŚĆ !!!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?