Kraków: akcja "Chrystus w Starym Mieście"

"Chrystus w Starym Mieście. Nowa Ewangelizacja w samym centrum starego Krakowa" - to wydarzenie, które młodzież z krakowskich duszpasterstw zorganizowała 26 kwietnia w kościele Mariackim. Organizatorzy podkreślają, że chcą stworzyć wspólnotę dojrzałych, młodych chrześcijan adorujących Chrystusa. "Chcemy wyjść na krakowski Rynek i zapraszać umówionych pod Empikiem, spieszących na spotkanie, turystów zastanawiających się nad przejażdżką dorożką, białą damę" - zaznaczają.


Celem tej akcji ewangelizacyjnej jest pomoc tym, którzy są daleko od Kościoła, a inspiracją dla nas były słowa Jana Pawła II, aby postawić Eucharystię w centrum życia" - mówiła KAI Paula Olearnik, koordynatorka tego wydarzenia.

W ramach spotkania młodzież z krakowskich duszapsterstw uczestniczyła w czwartek wieczorem w Mszy św. w kościele Mariackim, której przewodniczył jej proboszcz ks. Dariusz Raś. Po niej rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której wspólnie modlono się i śpiewano. Młodzież przed świątynią zachęcała przechodniów do włączenia się w nabożeństwo.

Osoby zaangażowane w organizację tych spotkań podkreślają, że chcą stworzyć wspólnotę dojrzałych, młodych chrześcijan adorujących Chrystusa zawsze o tej samej godzinie i w tym samym miejscu. "Chcemy do tego zapraszać świat, wyjść na krakowski Rynek i zapraszać na adorację innych - umówionych pod Empikiem, spieszących na spotkanie, turystów zastanawiających się nad przejażdżką dorożką, białą damę" - zaznaczają.

Tego typu spotkania będą się odbywać w Krakowie w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?