"Przemoc wobec kobiet trwa nadal"

Przemoc wobec kobiet jest rzeczywistością - powiedział kard. Angelo Bagnasco otwierając 19 kwietnia w Genui rezydencją socjalną dla młodych kobiet.

 

Przewodniczący włoskiego episkopatu zaznaczył, że przemoc wobec kobiet nie jest tylko zjawiskiem z przeszłości, gdyż wiele z nich wciąż przeżywa trudne sytuacje, co do których mieliśmy nadzieję, że się skończyły, ale one nadal trwają. Dlatego potrzebne są domy takie jak ten, w których nie tylko znajdą one schronienie i zostaną otoczone opieką, ale też będzie tam wspierana ich godność i sprawiedliwość w stosunku do nich.

 

Metropolita Genui przypomniał, że celem polityki na wszystkich jej poziomach jest właśnie sprawiedliwość. Zauważył jednocześnie, że "żadne prawo, choćby najbardziej sprawiedliwe, nie będzie mogło zapewnić miłości, będącej duszą sprawiedliwości, ponieważ miłości nie można nakazać prawem, lecz można jej sobie życzyć, o nią prosić, ją przyzywać".

 

Zdaniem hierarchy, sama "sprawiedliwość jest zimna i nie wspiera osoby w jej godności, szczególnie w pewnych sytuacjach, w których osoba jest szczególnie zraniona". Dlatego "chcemy, by sprawiedliwość zawsze była ożywiana przez miłość, przez caritas, którą jest Bóg". 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ertilll 21:59:33 | 2012-12-19
to religia nakazuje przemoc wobec kobiet

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~!! 11:48:49 | 2012-04-21
800 tysięcy kobiet rocznie doświadcza w Polsce przemocy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zielona 09:42:35 | 2012-04-21
Jest wielką niesprawiedliwoscią, ze mówi się TYLKO o przemocy wobec kobiet. Bardzo często spotykam się z sytuacją, kiedy to kobiety są sprawcami przemocy, co prawda częściej wybierają przemoc psychiczną, ale ona potrafi być równie niszcząca9, a jest trudniejsza do wykrycia i udowodnienia.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook