"Chcemy dać szansę spotkania Boga"

Nie chodzi o to, aby jakąś akcją zmienić Warszawę, ale by tym którzy poszukują, dać szansę spotkania Boga - tak o rozpoczynającej się w niedzielę 15 kwietnia "Misji Warszawy" mówi ks. Dariusz Korbik, koordynator projektu ewangelizacyjnego na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

 

Akcja jest częścią europejskiej inicjatywy ewangelizacyjnej "Misja w metropolii", zapoczątkowanej przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

 

- Nie oczekujemy sukcesów, ale chcemy dać szansę i możliwość spotkania Boga w konkretnych wydarzeniach proponowanych w tych dniach w stołecznych diecezjach, po obu stronach Wisły. Te różnorodne propozycje adresowane do wszystkich, którzy poszukują, mają na celu spotkanie Boga w - jak się wyraził ks. Korbik - doświadczeniu osoby, czasu, skupienia, ale też zabawy. - Mamy w planie np. rajd rowerowy ulicami świętych. Będzie to okazja zarówno do zabawy jak i przy okazji do uświadomienia sobie, że chodzimy ulicami, których nazwy nie są obce, ale przypominają np. świętych - opowiada.

 

Będzie też czas rozważania, "Via lucis" - droga światła, czy rozważanie Oblicza zmartwychwstałego Jezusa w ciszy i skupieniu, adoracja, czas na konfesjonał i wieczorną spowiedź dla tych, którzy pracują, albo mają dzień wypełniony. - To punkty, dzięki którym ludzie będą mogli oprzeć się i zatrzymać - dodaje.

 

Ks. Korbik zaznacza, że "Misja Warszawa" jest propozycją. - My dajemy możliwości, a Bóg sam będzie docierał do tych osób, które z niej skorzystają. Jeśli tylko jeden człowiek odnajdzie się dzięki temu, to już będzie sukces - podkreśla warszawsko-praski koordynator ewangelizacji Warszawy.

 

Na terenie prawobrzeżnej Warszawy aż do połowy maja zaplanowano wiele wydarzeń ewangelizacyjnych. I tak np. codziennie w dniach 16-21 kwietnia w różnych parafiach diecezji warszawsko-praskiej odbywać się będzie "Wieczór miłości i pokoju - adoracja i posługa konfesjonału". "Biblia dla zakochanych i małżonków, dla ateistów i wierzących" - to z kolei cykl spotkań biblijnych, które odbywać się będą codziennie w godz. 20.00-21.00 w kościele św. Marka na Targówku.

 

Rok 2012 - jak zapowiadają twórcy "Misji Warszawy" to dopiero początek "permanentnej ewangelizacji" stolicy, a daty jej zakończenia nie da się ustalić. Inicjatywie patronują kard. Kazimierz Nycz i biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

 

"Misja Warszawy", która odbywa się na terenie obydwu stołecznych diecezji, jest częścią europejskiej inicjatywy ewangelizacyjnej "Misja w metropolii", stworzonej przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Akcja objęła już 12 miast Europy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?