Potrzebni odważni świadkowie Chrystusa!

Również dziś, może jak nigdy dotąd, są potrzebni odważni świadkowie Chrystusa - uważa abp Władysław Ziółek. W liście na Poniedziałek Wielkanocny metropolita łódzki zaapelował do wszystkich, by aktywnie brali udział w ewangelizacji.

 

Abp Ziółek przypomina biblijną historię o niewiastach, które miały przekazać uczniom Jezusa prawdę o jego zmartwychwstaniu i żołnierzach, których zadaniem było szerzenie nieprawdy. - Historia kołem się toczy. Również dziś, może jak nigdy dotąd są potrzebni odważni świadkowie Chrystusa. Są wręcz niezastąpieni, gdyż wciąż dają znać o sobie ludzie, którzy dla rozmaitych korzyści występują przeciwko Chrystusowi i chcą Go usunąć z życia społecznego współczesnych Polaków - zauważa abp Ziółek. - Bądźmy więc w naszych środowiskach odważnymi świadkami Tego, który dla naszego zbawienia umarł na krzyżu i prawdziwie zmartwychwstał - apeluje metropolita łódzki.

 

Hierarcha przypomina, że w trwającym obecnie roku duszpasterskim realizowane jest hasło "Kościół naszym domem". Do jego realizacji powinni się zabrać nie tylko duszpasterze, ale wszyscy. Celem jest to, aby "każdy człowiek mógł się czuć w Kościele Jezusa Chrystusa, jak we własnym domu". - Niezbędna jest wtedy ze strony katolików postawa bezinteresownej życzliwości, umiejętność prowadzenia dialogu, gotowość spieszenia z pomocą, a także sztuka przebaczania i kompromisu. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego należy je wspierać modlitwą do Ducha Świętego, który jest Duchem prawdy i miłości - podkreśla abp Ziółek.

 

Zwraca on uwagę na to, że są ludzie, "którzy na nowo chcieliby odnaleźć swoje miejsce w Kościele, - często po latach błądzenia i długich poszukiwań". Wierzący powinni im w tym pomóc. "Nasz osobisty udział w nowej ewangelizacji może się stać natchnioną drogą, na której spotkamy ludzi tęskniących za Kościołem, gdyż on tylko może być dla nich nowym i pełnym miłości domem" - zauważa metropolita łódzki.

 

Abp Ziółek przypomina również o obchodach 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łodzi. Ukoronowaniem trzymiesięcznych wydarzeń będzie Archidiecezjalne Święto Eucharystii, któremu 10 czerwca będzie przewodniczyć kard. Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. "Jego udział w naszych uroczystościach jest dla nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem, a jednocześnie zachętą, abyśmy sami starali się jak najowocniej przeżyć zbliżającą się Rocznicę" - podkreśla metropolita.

 

"Uczestnicząc aktywnie w obchodach 25. rocznicy Wizyty papieskiej będziemy nie tylko wspominać to najważniejsze wydarzenie w dziejach miasta i archidiecezji, ale przede wszystkim wyrazimy dobremu Bogu naszą wdzięczność za dar Papieża Jana Pawła II i za jego obecność wśród nas. Będziemy też dziękować za wielorakie owoce tej wizyty, których nie podobna zliczyć. Z naszych serc popłynie też gorąca prośba o kanonizację Papieża-Polaka oraz o pomoc w realizacji jego duchowego testamentu" - czytamy w liście abpa Ziółka.

 

Jego zdaniem udział w obchodach rocznicowych pozwoli przypomnieć sobie to, co Jan Paweł II powiedział w Łodzi. "Słowa Następcy św. Piotra stały się wtedy dla nas niezwykle bogatym orędziem, którego treści są zawsze aktualne i zobowiązujące. Podarował nam również wraz z trudem pielgrzymowania Eucharystię, której przewodniczył. Małe dzieci nakarmił Chlebem Życia, a wszystkich umocnił błogosławieństwem apostolskim i potężną siłą Świadka Wiary. Powinniśmy więc okazać swoją wdzięczność Bogu i błogosławionemu Janowi Pawłowi II poprzez liczny udział w Święcie Eucharystii, które jest jednym z wielkich owoców niezapomnianej Wizyty" - podkreśla pasterz Kościoła w Łodzi.

 

List abpa Władysława Ziółka jest odczytywany w Poniedziałek Wielkanocny podczas wszystkich Mszy św. na terenie archidiecezji łódzkiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?