Rodzina - pomnik trwalszy niż ze spiżu

Aby powstał cement, potrzebny jest długi proces produkcyjny. Aby zapewnić trwałość budowli, trzeba spędzić długi czas na przygotowaniach do budowania. Z trwałością małżeństwa jest tak samo - chcesz w przyszłości zbudować nierozerwalny związek? Zacznij przygotowywać się już dziś!


Czasem wydaje się, że skoro wiązanie się ze sobą dwojga ludzi i chęć posiadania potomstwa jest czymś naturalnym, praktykowanym od wieków, to jest to rzecz prosta. Nic bardziej mylnego. Natura, biologia pomagają nam w tym, ale nie wystarczą do tego, żeby stworzyć nierozerwalny związek.


Od wieków ludzie budują budowle - z różnych surowców, używając różnych spoideł. Uczą się tego, co dokonali ich poprzednicy. Udoskonalają materiały, poprawiają je, aby stworzyć coś jeszcze bardziej trwałego i niezniszczalnego. Aby stworzyć rodzinę, która będzie budowlą "trwalszą niż ze spiżu", trzeba też się tego nauczyć.


Tej nauce poświęcone jest najbliższe seminarium Instytutu Tertio Millennio - "Rodzina - trwała budowla, czy domek z kart?" W trakcie sześciu dwugodzinnych spotkań poruszony zostanie szereg tematów związanych z budowaniem rodziny: teologia ciała, kobiecość, męskość, narzeczeństwo, NPR, naprotechnologia, rodzicielstwo.

 

Spotkania odbywać się będą w środy o godzinie 18 w kwietniu i maju. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Instytutu Tertio Millennio oraz na facebooku.


Zgłoszenia na seminarium (dane osobowe + krótka motywacja) można przesyłać do jutra - 3 kwietnia na adres [email protected].


DEON.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?