COMECE o starzejącej się Europie

Radio Watykańskie

Starzenie się społeczeństwa i międzypokoleniowa solidarność, zwłaszcza w rodzinie, to temat sesji plenarnej Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej.

 

Otwierając rozpoczęte w Brukseli trzydniowe obrady, bp Adrianus van Luyn SDB wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyjęli na siebie misję głoszenia Chrystusa w Europie. W spotkaniu bierze udział dwudziestu trzech przedstawicieli episkopatów państw Unii. Biskupi odniosą się do trudności demograficznych, jakie przeżywa Stary Kontynent, gdzie średnia wieku mieszkańców ustawicznie wzrasta. Na jutro zaplanowano wybór nowego przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących COMECE.

Z biskupami spotkał się między innymi Michel Camdessus, były Dyrektor Generalny Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W wystąpieniu mówił przede wszystkim o solidarności i braterstwie, na których budowana była europejska wspólnota. Podkreślił, że wartości te mogą pomóc także dzisiaj w przezwyciężeniu kryzysu ekonomicznego i finansowego, jaki dotyka boleśnie Unię Europejską.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook