Uniwersytet fryburski o nauczaniu Jana Pawła II

Radio Watykańskie

O spuściźnie Jana Pawła II w dziedzinie dialogu nauki i wiary debatowano na uniwersytecie fryburskim. Konferencję na ten temat pomogła zorganizować ambasada RP w Szwajcarii oraz Polska Misja Katolicka.

 

Wspominano wizytę Jana Pawła II na tejże uczelni. Mówiono również na wkładzie, jaki wniósł on w poszczególne dziedziny wiedzy, a w szczególności w bioetykę. Nie zabrakło też gości z Watykanu. Świadectwo o Janie Pawle II jako promotorze nauki i człowieku dialogu złożył jego wieloletni współpracownik, kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej.

"Jego pasja dla dialogu, rozwoju wiedzy wypływała z jego osobowości. Starajmy się ukazać to wszystko, co zrobił. Za jego pontyfikatu powstało 250 nowych uniwersytetów. Mówiłem też o jego działalności na rzecz Papieskiej Akademii Nauk. To jest coś niesamowitego. To jest jedyna akademia nauk ponadkrajowa, zresztą pierwsza akademia nauk, która powstała w 1603 r. Należy do niej 80 naukowców, w tym 25 laureatów Nagrody Nobla.

 

Poza tym zwróćmy uwagę, że praktycznie był on jedynym człowiekiem dialogu. Rozmawiał ze wszystkimi, do wszystkich odnosił się z szacunkiem, nikogo nigdy nie obraził. Wystarczy patrzeć na telewizję, by zobaczyć, jak zupełnie inna jest rzeczywistość. Jan Paweł II nikogo nigdy nie obraził. Po trzecie był zawsze sobą. Nigdy nie starał się naginać swojej nauki do okoliczności, żeby się komuś podobać, tylko wobec wszystkich wyznawał swoją wiarę" - podkreślił szef watykańskiej dykasterii.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?