30 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa

"Ideały i Poświęcenie" - pod takim hasłem wyruszy 30 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa. Podczas nocnej wędrówki z kościoła św. Józefa w Krakowie do Sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestnicy będą rozważać Misterium Drogi Krzyżowej przygotowane przez ks. Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia Wiosna i pomysłodawcy tego wydarzenia.


Ekstremalna Droga Krzyżowa 2012 skierowana jest do tych wszystkich, którzy chcą pełniej przeżyć ostatnie dni Wielkiego Postu. W trakcie EDK każdy z uczestników będzie miał możliwość głębokiego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej skupiając się nad medytacją rozważań przygotowanych przez księdza Jacka Stryczka oraz pokonując pieszo kilometry na drodze do Kalwarii.

 

Uczestnicy zgłoszeni przez formularz internetowy otrzymają przygotowane rozważania Drogi Krzyżowej, mapki wraz ze szczegółową informację dotyczącą trasy wędrówki oraz dodatkowe odblaski. Przy kościele św. Józefa każda grupa będzie miała możliwość wzięcia ze sobą w trasę brzozowego krzyża. Ze względu na dużą ilość uczestników w latach ubiegłych, w tym roku EDK będzie przebiegać trzema oddzielnymi trasami.

 

Podczas tegorocznej drogi obowiązywać będzie zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej. Wyjątkiem od tej zasady są rozważania na każdej ze stacji. W ich trakcie, po przeczytaniu tekstu, można dyskutować na temat znaczenia i sposobu rozumienia danego fragmentu z resztą uczestników.

 

Zdaniem ks. Jacka Stryczka "można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych". "I dlatego postanowiliśmy przejść Drogę Krzyżową : pieszo, nocą, tak, by doświadczyć bólu i cierpienia, na własnej skórze poczuć, że dalej już nie da rady..." - zaznacza.

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Więcej informacji na jej temat oraz formularz znajduje się na stronie: www.edk.org.pl.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook