Katastrofa autubusu: kondolencje od papieża

Kilka tysięcy osób uczestniczyło 14 marca wieczorem w nabożeństwie żałobnym w kościele św. Piotra w Leuven koło Brukseli w intencji ofiar wypadku belgijskiego autobusu w Szwajcarii. Zginęło w nim 22 dzieci i sześcioro dorosłych.
 

Przed rozpoczęciem nabożeństwa, któremu przewodniczył arcybiskup Brukseli, André-Joseph Léonard, zapalono 28 świec. List kondolencyjny od Benedykta XVI odczytał nuncjusz apostolski w Belgii, abp Giacinto Berloco. Media belgijskie poinformowały o wzruszających scenach przed szkolą, do której uczęszczały dzieci - ofiary wypadku.

 

Tymczasem zostali już zidentyfikowani wszyscy poszkodowani. Siedmioro spośród 24 rannych dzieci to uczniowie szkoły w Lommel na granicy holenderskiej, 17 z kolegium w Heverlee. Troje uczniów znajduje się jeszcze w ciężkim stanie. W grupie rannych jest dwoje dzieci z Polski.

 

Dzieci wracały do domu 13 marca po południu z obozu narciarskiego w Val d’Anniviers w Szwajcarii. W tunelu pod miastem Sierre autobus, którym jechały, z niewiadomych przyczyn nagle skręcił na pas zapasowy i uderzył w ścianę.

 

Konferencja Biskupów Szwajcarii jest wstrząśnięta rozmiarem katastrofy. "Wyrażamy głębokie współczucie i dzielimy ból pogrążonych w żałobie rodzin" - napisał w depeszy kondolencyjnej przewodniczący episkopatu Szwajcarii, bp Norbert Brunner. W intencji dzieci i dorosłych, którzy zginęli w katastrofie szwajcarski hierarcha wraz z biskupem pomocniczym w Brukseli, Leonem Lemmensem i dziekanem z Sierre, ks. Robertem Zuberem, odprawi dziś wieczorem Mszę św. w kościele Świętego Krzyża w Sierre.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?