Ruch Marszowy w Obronie Życia

Rok 2011 był czasem budzenia sumień Polaków. Swoje poparcie dla życia wyraziło ponad 600 000 osób podpisując się pod społecznym projektem ustawy chroniącej życie dzieci nienarodzonych,a ulicami polskich miast przemaszerowało ok. 70 000 osób. Zjawisko to możemy określić jako Ruch Marszowy w Obronie Życia.
 
Marsz dla Życia i Rodziny to publiczna manifestacja przywiązania Polaków do wartości rodzinnych i szacunku dla życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na mapie Polski z każdym rokiem przybywa miast, w których są organizowane marsze w obronie życia. Rok 2011 był czasem budzenia sumień Polaków. Swoje poparcie dla życia wyraziło ponad 600 000 osób podpisując się pod społecznym projektem ustawy chroniącej życie dzieci nienarodzonych, a ulicami polskich miast przemaszerowało ok. 70 000 osób. 
 

 
Jesienią ubiegłego roku została podpisana "Deklaracja Organizatorów Marszów dla Życia 2012", pod którą, na obecną chwilę przyjęły już 32 miasta: Koszalin, Szczecinek, Słupsk, Lębork, Olsztyn, Augustów, Białystok, Gniezno, Toruń, Bydgoszcz, Warszawa, Radom, Skarżysko Kamienna, Nowy Sącz, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Wrocław, Świdnica, Oświęcim, Rzeszów, Jastrzębie Zdrój, Inowrocław, Racibórz, Gliwice, Opole, Kraków, Częstochowa, Lublin, Ełk, Ostróda, Sokołów Podlaski, Katowice. Treść oświadczenia wskazuje, iż Marsze odbędą się w niedzielę 3. czerwca 2012 roku, w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin z Ojcem Świętym. W związku z tym, wspólne hasło tegorocznych Marszów będzie nawiązywało do tematu spotkania Benedykta XVI z Rodzinami.
 

31 marca br, w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie organizatorów Marszów na temat: "Marsze dla Życia i Rodziny - Jak komunikować ideę", na które zaproszeni są również wszyscy chętni, chcący zorganizować Marsz w swoim mieście. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą dokonać zgłoszenia pod adresem . Spotkanie odbędzie się 31 marca w Krakowie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?