Strasburg: Msza św. w intencji Europy

W katedrze w Strasburgu odprawiono 7 marca wieczorem Mszę św. w intencji Europy. Z inicjatywy Stałego Przedstawicielstwa Stolicy Apostolskiej przy Instytucjach Europejskich, Eucharystię w intencji naszego kontynentu odprawiono już po raz drugi w historii.

 

Homilię wygłosił Stały Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy Instytucjach Europejskich ks. prałat Aldo Giordano. Nawiązał do prześladowań chrześcijan na świecie, a także wskazał na coraz częstsze antychrześcijańskie postawy w samej Europie. Przypomniał, że ewangelizacja naszego kontynentu od początku była znaczona krwią męczenników. "Bycie chrześcijaninem to nie zaszczyty a służba i krzyż na drodze śladami Jezusa Chrystusa - króla i sługi" - podkreślił kaznodzieja. Ks. Giordano przestrzegł przed złudną ideą, że Europa dziś już nie potrzebuje Boga, gdyż może "zbawić się sama". Przypomniał europejskim elitom, że "prawdziwa władza jest służbą dla wspólnego dobra".

Po homilii chór odśpiewał "Litanię do wszystkich świętych Europy". Modlitwę wiernych odmówiono w siedmiu językach. Na zakończenie Mszy św. za Europę wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn "Chrystus Vincit, Christus regnat, Christus, Christus imperat".

Mszy św. koncelebrowanej przez dziesięciu biskupów i ponad pięćdziesięciu księży przewodniczył arcybiskup Strasburga, Jean-Pierre Grallet, O.F.M. Wśród koncelebransów byli biskupi reprezentujący dziewięć konferencji episkopatów z dwunastu krajów Europy południowo-wschodniej i Turcji, którzy przebywają w Strasburgu na zaproszenie instytucji europejskich. W Eucharystii uczestniczyła liczna grupa ambasadorów i oficjalnych przedstawicieli państw członków Rady Europy, sędziowie Trybunału Sprawiedliwości, eurodeputowani, władze samorządowe Alzacji, prefekt departamentu Bas Rhin, a także pracownicy instytucji europejskich i liczni wierni.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Marcel 12:36:53 | 2012-03-08
Czy na Mszy byli Eurodeputowani? I czemu o tym nie słyszałem w mediach?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook