Austria: oszczędności tak, ale czyim kosztem!

Radio Watykańskie

Austriacki Kościół skrytykował cięcia budżetowe, jakie przeprowadza tamtejszy rząd. Głos w narodowej debacie o wychodzeniu z kryzysu oraz czyim kosztem to robić zabrały Austriacka Akcja Katolicka i Caritas.

 

Katolickie instytucje przypomniały, że ponownie oszczędności robione są kosztem klasy średniej. Nie uszczuplają one majątków najbogatszych Austriaków, którzy nie odczuli jeszcze kryzysu. Po drugie, choć same oszczędności są krokiem w dobrym kierunku, tym niemniej nie zastąpią one reform strukturalnych, na które nie ma woli politycznej. Po trzecie rząd coraz bardziej obciąża podatkami ludzką pracę, co w zasadniczy sposób ograniczy dostęp do niej dla młodzieży i osób w wieku średnim.

W opinii katolików zbagatelizowano również nowe rozwiązania dla sektora usług i oświaty. W ciągu najbliższych pięciu lat austriacki rząd zamierza zaoszczędzić 27 mld euro, a z nowych podatków ściągnąć 5 mld. Wśród austriackich polityków najmniej popularną reformą jest zmniejszenie liczby parlamentarzystów. Do izby niższej wejdzie 18 polityków mniej (z 183 do 165), a wyższa zmniejszy się o jedną trzecią, likwidując 20 miejsc (z 62 do 40).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?