Grecja: "zastrzyk finansowy" dla prawosławnych

Rosyjski Kościół Prawosławny postanowił pomóc bratniemu Kościołowi w Grecji. Na znak solidarności Patriarchat Moskiewski zebrał 35 tys. euro na pomoc wyznawcom prawosławia w Grecji.

 

Pieniądze zbierane w Rosji z inicjatywy patriarchy Cyryla są przeznaczane na specjalny fundusz, z którego będą finansowane inicjatywy Greckiego Kościoła Prawosławnego, takie jak np. rozdział artykułów spożywczych. Według informacji mediów, obecnie rozdawanych jest ok. sto tysięcy racji żywnościowych, a zapotrzebowanie jest na kolejnych 300 tys.

Metropolita Cyryl spotkał się 23 lutego w Moskwie z szefem greckiej partii "Nea Dimokratia", Antonisem Samarasem, z którym omawiał możliwości konkretnej pomocy ze strony Patriarchatu Moskiewskiego.

Prawosławie łączy oba kraje, ponieważ i tu, i tam stanowi istotny "czynnik narodowej tożsamości" - zacytowała agencja "Interfax" słowa patriarchy RKP. Według Cyryla układy polityczne mogą się szybko zmienić, a prawosławie jako "ciągnąca się przez wieki" i jednocząca oba kraje więź - pozostanie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook