Łódź: ruszył cykl Bedeker Wielkopostny

 Codzienne rozważania w postaci krótkich filmów video przygotowało na okres Wielkiego Postu katolickie Radio Plus Łódź. Refleksje odnoszące się do pojęć związanych z czasem przygotowania do Świąt Paschalnych przygotowują zarówno kapłani, jak i ludzie świeccy.


Cykl "Bedeker Wielkopostny" ruszył w Środę Popielcową i będzie kontynuowany aż do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. "Użytkownicy internetu będą mogli codziennie zobaczyć nowy film, a także podyskutować na podejmowany w nim temat" - tłumaczą twórcy "Bedekera". "Można traktować te refleksje jako pewnego rodzaju rekolekcje wielkopostne. Nie zastąpią one oczywiście udziału w tradycyjnej formie ćwiczeń duchowych, ale mogą ją uzupełniać" - dodają.

Cykl pojawiać się będzie zarówno w portalu internetowym archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl), jak i w innych witrynach, które będą chciały z niego skorzystać.

To już kolejna internetowa inicjatywa łódzkiego Radia Plus. W okresie Adwentu wyprodukowało ono podobny cykl, "Bedeker Adwentowy". "Internet jest bardzo dobrym miejscem do głoszenia Ewangelii. Coraz więcej osób korzysta ze znajdujących się w nim materiałów audiowizualnych. Niektórzy wolą czytać, inni preferują słuchanie i oglądanie. W internecie można te preferencje połączyć" - mówią twórcy "Bedekera".

Archiwalne odcinki cyklu będzie można obejrzeć m.in. za pośrednictwem portalu www.archidiecezja.lodz.pl.

Wersja dźwiękowa "Bedekera Wielkopostnego" ukazywać się też będzie na antenie Radia Plus Łódź (w programie popołudniowym).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook