"Europa i Afryka potrzebują współpracy"

Na konieczność rozwoju współpracy Kościoła w Europie i Afryce zwrócił uwagę podczas wczorajszej konferencji prasowej w Rzymie, abp Henryk Hoser. Ordynariusz warszawsko-praski wziął udział w konferencji prasowej prezentującej mediom spotkanie biskupów Europy i Afryki, organizowane wspólnie w dniach od 13-17 lutego przez Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru (SCEAM/SECAM) oraz Rada Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

 

Abp Hoser przyznał, że spotkanie w którym bierze udział 70 biskupów z obu kontynentów pomogło w wypracowaniu wspólnego programu działań w zakresie ewangelizacji. "Zdajemy sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za przyszłość i z faktu, że globalizacja jest narzędziem, które należy bardzo inteligentnie wykorzystać dla ewangelizacji nowego człowieka" - stwierdził biskup warszawsko-praski.

Natomiast abp Buti Joseph Tlhagale z Johannesburga (RPA) zauważył, że zmiana sytuacji, gdy nie mamy już do czynienia z europocentryzmem sprzyja współpracy w budowaniu Kościoła przyszłości oraz obrony praw człowieka.

Mówiąc o dokumencie końcowym, który zostanie opublikowany na zakończenie spotkania przewodniczący CCEE, kard. Péter Erdő z Budapesztu wskazał, iż biskupi obydwu kontynentów, zając sobie sprawę z wielu wspólnych trosk pragną współpracować w dziedzinie duszpasterstwa, służby zdrowia, edukacji i sprawach społecznych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 10:59:41 | 2012-02-16
Refleksja- jak płuca potrzebują świeżego powietrza,tak Europa Afryki. A u nas? Mała kaplica w dużej parafii potrzebuje remontu. Mieszczuchy na tę wiadomość ponoć ostrzą zęby-niech sobie bambry zbierają sami...  Obyś w kryzysie nie gryzł cegły człowieku.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook