O. Laurence Freeman OSB w Polsce

W najbliższych dniach z kilkudniową wizytą w Polsce będzie przebywał o. Laurence Freeman, brytyjski benedyktyn, kierujący Światową Wspólnotą Medytacji Chrześcijańskiej (The World Community for Christian Meditation).

 

Wspólnota, założona przez o. Johna Maina w Londynie w roku 1975, przyjęła za swoją misję praktykowanie i nauczanie medytacji w tradycji chrześcijańskiej, tak jak przekazał ją o. John Main OSB, w duchu powszechnej służby i jedności. Jest jedną z kilku sieci światowych wspólnot zaangażowanych w ponowne odkrywanie i nauczanie chrześcijańskich tradycji kontemplacji.


W dniach 10-12 lutego, w Kielcach, O. Freeman, poprowadzi, organizowaną przez polski oddział WCCM, sesję medytacyjną, pt. "Dlaczego wiara góry przenosi". Jak mówi benedyktyn: - Wiara to coś więcej niż silne przekonania. To doświadczenie, które poprzez dyscyplinę osobistej praktyki jest przekraczaniem samego siebie, a stamtąd prowadzi… jeszcze dalej. Jeżeli uda się nam dostrzec, że praktyka Medytacji Chrześcijańskiej jest drogą czystej wiary, to tym samym odkryjemy tajemnicę i istotę modlitwy.


W niedzielę, 12 lutego, o. Freeman weźmie udział w kolejnym Kieleckim Spotkaniu w Dialogu. Odbędzie się ono w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Sesja medytacyjna w dialogu chrześcijańsko-buddyjsko-żydowsko-muzułmańskim nosi tytuł: "Jesteście moimi świadkami" (Iz 43, 10). Oprócz, o. Freemana wezmą w nim udział prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, Bogdan Białek, roshi Reiko Maria Moneta-Malewska, sufi Andrzej Saramowicz, ks. Henryk Paprocki i rabin Symcha Keller.

 

Organizatorami są: Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej w Polsce i Prezydent Kielc. Wstęp wolny za zaproszeniami. Szczegóły znajdziesz tutaj


Pobyt w Polsce o. Freemana będzie także okazją do promocji najnowszej jego książki "Od pierwszego wejrzenia. Doświadczenie wiary", wydanej nakładem Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec. Wieczory autorskie odbędą się w Warszawie i w Krakowie.

 

W Warszawie spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 lutego o godz. 19.00 w klasztorze o.o. Dominikanów, ul. Freta 10, sala Prowincjalska. W Krakowie, w poniedziałek, 13 lutego w Auli Wielkiej Akademii Ignatianum, ul. Kopernika 26, wejście obok Bazyliki NSPJ, godz. 19.00. Wstęp wolny.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Pawel 19:27:57 | 2013-03-28
Poniżej wypowiedz Laurenca Freemana.
Nie brzmi on ani jak heretyk, ani potencjalny schizmatyk, ani guru New Age'u.
Nie rozumiem zarzutów i oskarżeń kierowanych pod jego adresem.

http://www.youtube.com/watch?v=_LHZEluOIBw

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Dorota 22:09:02 | 2013-01-02
Sekta to malo powiedziane, WCCM subtelnie zaczela odwracac kota ogonem i z wiara w Boga nie ma wiele wspolnego! Tu chodzi o wlasnego Ego i wyciszenie sie! Dodam tyle, ze u mnie praktyki medytacji zakonczyly sie modlitwami o uwolnienie - to sa bardzo niebezpieczne techniki otwierajace czakry! Dzis odcielabym sobie rece i nogi wiedzac to co wiem azeby moz cofnac czas! NIE MA czegos takiego jak modlitwa do Jezusa i medytacja! To obluda i falsz!

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~KT 20:12:44 | 2012-02-10
WCCM to dziwaczna sekta synkretyczna - do chrześcijaństwa dokleja zen oraz praktyki z energiami ezoterycznymi - omijać z daleka proponuję

parę refleksji (wpisy i komentarze)
www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/medytacja_wedlug_o._prof._krapca_33489
http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/dla_uroczych_wyznawcow_zblizenia_miedzyrelig

ijnego_33612

www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/u_zrodel_mistyki_chrzescijanskiej_33295

www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/fronda_portalem_buddyjskim_29859

fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/aa_-_moze_medytacja__28270
www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/kwiat_kwitnie,_nie_pytajac_dlaczego_33272

www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/modlitwa_niejedno_ma_imie_33475

http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/modlitwa_medytacyjna_33415

http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/medytacja_33921

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tomek 11:36:52 | 2012-02-10
Nie chodzi o MARANATHA lecz o wchodzenie w rzeczywistość niepochodzącą od Boga, o rozbudzanie namiętności ludzkich bez Boga, o wkraczanie w świat sił, nad którymi człowiek nie ma kontroli, a jednocześnie nie pokłada ufności w Bogu tylko poszukuje go we własnym ciele. Człowiek świadomie oddziela się od Miłości ( Boga ) jak biblijna Ewa aby podążać własną ścieżką

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alex 11:31:12 | 2012-02-10
@Tomek. Ja zrozumiałem tę konferencję zupełnie inaczej. Dla mnie to było wspaniałe przeżycie. Ale oczywiście byli też tavy którzy twieldzili że MARANATA to nie jest chrześcijańskie słowo.


Napisz jak zrozumiałeś? 
Inaczej (zupełnie inaczej) to dalej niewiele mówi... 

Nijaka reakcja na wczesniejszy post  w gruncie rzeczy.  Można wysnuć bardzo różne wnioski...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Partre 11:09:52 | 2012-02-10
@Tomek. Ja zrozumiałem tę konferencję zupełnie inaczej. Dla mnie to było wspaniałe przeżycie. Ale oczywiście byli też tavy którzy twieldzili że MARANATA to nie jest chrześcijańskie słowo.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tomek 10:04:52 | 2012-02-10
Wysłuchałem konferencji o. Freemana u warszawskich dominikanów, była to totalna porażka nie ważny jest Bóg, ważna jest wiara, jako najwyższa wartość dla człowieka,
którą on może rozwijać i kierować według własnego uznania.
Jestem szczerze zadowolony, że nie udało mi się nikogo zaprosić
Tomek

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook