Czas "płacenia ceny" za bycie katolikiem

Bycie katolikiem w roku 2012 oznacza "płacenie ceny" za kochanie Jezusa i Jego Kościoła - uważa metropolita Detroit abp Allen Vigneron. - Jeśli nie chcemy płacić ceny za łaskę objawienia, to znak, że tak naprawdę jej nie cenimy - stwierdził duchowny, który wraz z grupą 16 biskupów z regionów Detroit i Cincinnati, zakończył 6 lutego wizytę w Watykanie ad limina Apostolorum.

 

Komentując sprawę forsowanej przez Obamę ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych, każącą katolikom opłacać z własnej kieszeni w ramach obowiązkowych ubezpieczeń środki antykoncepcyjne, wczesnoporonne i sterylizację, hierarcha przyznał, że doświadczenie to należy przyjąć w duchu wiary, i że należy zapłacić cenę za sprzeciw wobec niemoralnego prawa. - Może Bóg tego od nas chce - abyśmy ponownie mogli się przekonać jak cenna jest dla nas znajomość z Jezusem dodał.

 

Przyznał, że postępowanie administracji waszyngtońskiej w stosunku do katolików potwierdza tylko zapowiedź Jezusa, który mówił: "Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować" (J 15, 18. 20). Zdaniem arcybiskupa, cena, jaką przyjdzie zapłacić katolikom za trzymanie się prawdy Chrystusowej, może oznaczać utratę wolności religijnej i uciążliwe kary finansowe. Zapewnił przy tym, że nigdy nie zgodzi się "zapłacić ceny", jaką jest naruszenie moralnej nauki Kościoła katolickiego .

 

- Gdy myślę, że karach grzywny, które, jak się zdaje, rząd nam narzuci, to są pieniądze, które mógłbym wykorzystać w moich szkołach katolickich, to są pieniądze, które mógłby użyć, by nakarmić głodnych, zapewnić opiekę dla ludzi z uzależnieniem. Myślę, że będziemy musieli taką cenę zapłacić - dodał.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Matt 12:05:20 | 2012-02-08
To jest trochę źle przetłumaczone, albo w niejednoznaczny sposób.
DEON - może spróbujcie opracować autorsko ten temat.

Obama zmusza instytucje katolickie do placenia ubezpieczen zdrowotnych z ktorych finansowane są niezgodne z nasza wiarą środki wczesnoporonne, antykoncpecja itd..

JA skorzystałem z tego artykułu:
http://www.thedailybeast.com/articles/2012/02/07/birth-control-trumps-religious-freedom-in-obama-s-catholic-decision.html

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook