Papież: Otoczcie miłością ludzkie cierpienie

"Niech ludzkie cierpienie będzie zawsze otoczone miłością!" - powiedział Benedykt XVI pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

 

Papież nawiązał do Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego i zachęcił chorych i cierpiących, aby "znajdowali zawsze bezpieczną kotwicę w wierze, która karmi się słuchaniem Słowa Bożego, osobistą modlitwą i sakramentami".

 

W przemówieniu przed modlitwą Ojciec Święty mówił o sensie cierpienia i choroby. "Rzeczywiście, choroby są znakiem działania Zła na świecie i w człowieku, podczas gdy uzdrowienia ukazują, że Królestwo Boże jest blisko" - powiedział.

 

Papież przypomniał, że choroba jest zjawiskiem typowo ludzkim, w "którym mocno doświadczamy, że nie jesteśmy samowystarczalni, ale potrzebujemy innych". "W tym sensie możemy powiedzieć, paradoksalnie, że choroba może być zbawiennym czasem, w którym można doświadczyć uwagi innych i zwrócenia uwagi na innych!" - zaznaczył.

 

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że "kiedy uzdrowienie nie nadchodzi a cierpienia się wydłużają, możemy pozostać jakby przygniecionymi, wyizolowanymi, a wówczas nasze życie staje się przygnębione i się dehumanizuje". - Jak powinniśmy reagować na ten atak zła? - pytał. Podkreślił, że obok stosownego leczenia, aby stawić czoło chorobie należy przyjąć postawę wiary. - Nawet wobec śmierci wiara może uczynić możliwym to, co po ludzku jest niemożliwe. Ale wiara w co? W miłość Boga. Oto prawdziwa odpowiedź, która zwycięża radykalnie Zło - powiedział.

 

 

 

Ojciec Święty przypomniał, że w chorobie wszyscy potrzebujemy ludzkiego ciepła, aby "pocieszyć chorą osobę, bardziej niż słowa liczy się prawdziwa bliskość".

 

Na zakończenie Benedykt XVI nawiązał do przypadającego 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Światowego Dnia Chorego. - Uczyńmy także i my, to co czynili ludzie w czasach Jezusa: przedstawmy Jemu duchowo wszystkich chorych, ufni, że On pragnie i może ich uzdrowić. Wzywamy wstawiennictwa Matki Bożej, szczególnie w sytuacji największego cierpienia i opuszczenia - powiedział.

 

 

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Benedykt XVI pozdrowił pielgrzymów w kilku językach. Zwracając się do Polaków powiedział: - Moje gorące pozdrowienie kieruję do Polaków. Z okazji Światowego Dnia Chorego pragnę zachęcić chorych i cierpiących, aby znajdowali zawsze bezpieczną kotwicę w wierze, która karmi się słuchaniem Słowa Bożego, osobistą modlitwą i sakramentami. Proszę Boga, aby towarzyszyła im wrażliwa troska bliskich, pracowników służby zdrowia i wszystkich ludzi dobrej woli. Niech ludzkie cierpienie będzie zawsze otoczone miłością! Z serca wam błogosławię.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook