Nowa ewangelizacja to zadanie dla zakonników

Radio Watykańskie

Na wczorajszych nieszporach w bazylice św. Piotra Papież zachęcił zakonników do zaangażowania w obchody Roku Wiary i głoszenia Dobrej Nowiny. Zapowiedział przy tym, że Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego wyda specjalne wytyczne, jak osoby zakonne mają przeżywać Rok Wiary i brać udział w nowej ewangelizacji.

 

Inicjatywy związane z Rokiem Wiary przedstawił w wywiadzie dla dziennika L’Osservatore Romano z 3 lutego przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp Rino Fisichella.

Jedną z ważnych inicjatyw nowej ewangelizacji w Europie jest "Misja w metropolii". Obejmie ona w Wielkim Poście - a więc już za niecały miesiąc - 12 miast europejskich, w tym również Warszawę.

 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaproponował, by w przyszłym roku misję tę rozciągnąć na 72 wielkie miasta naszego kontynentu. Propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem i będzie realizowana - powiedział abp Fisichella w wywiadzie dla watykańskiego dziennika.

 

Tak więc jeszcze w czasie trwania Roku Wiary misja ewangelizacyjna z czytaniem Słowa Bożego, katechezami miejscowych biskupów, udzielaniem sakramentów i świadectwami miłosierdzia obejmie kilkadziesiąt europejskich metropolii. Liczby 12 i 72 mają znaczenie symboliczne, nawiązując do Ewangelii. Chrystus rozesłał najpierw apostołów, a następnie głoszenie królestwa Bożego powierzył większej grupie uczniów.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?