Syria: zginął chrześcijański duchowny

Radio Watykańskie

W Syrii mimo wysiłków mediacyjnych Ligi Arabskiej nadal leje się krew. Mówi się już o ponad 5 tys. ofiar śmiertelnych od czasu rozpoczęcia rewolty. Wczoraj znalazł się wśród nich prawosławny ksiądz Basilious Nassar. Został zabity, na przedmieściach Hamy, jednego z głównych ośrodków zbrojnej opozycji, gdy śpieszył z pomocą rannemu.

 

- Ten pierwszy przypadek użycia przemocy wobec osoby duchownej winien być ostrzeżeniem dla społeczności międzynarodowej - powiedział o. Paolo Dall’Oglio SJ. Włoski jezuita kieruje w Syrii znanym klasztorem Mar Musa, który założył celem prowadzenia dialogu międzyreligijnego i modlitwy w tej intencji.

Wiadomość o śmierci prawosławnego kapłana dotarła krótko po innej, dotyczącej zamordowania przez, jak określono, "grupę terrorystów", sekretarza generalnego syryjskiego Czerwonego Półksiężyca Abdulrazaqa Jbeiro. Organizacja ta, będąca w krajach muzułmańskich odpowiednikiem Czerwonego Krzyża, poinformowała, że nie jest to pierwszy przypadek użycia przemocy wobec jej przedstawicieli. Jednego z wolontariuszy zraniono przed trzema miesiącami, strzelając do niego z broni palnej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~* 13:53:50 | 2012-01-27
Wieczne odpowczywania racz mu dać, Panie.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook