Apel o poszanowanie krzyża i wartości

O poszanowanie krzyża i wartości chrześcijańskich apelował biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej Edward Frankowski 22 stycznia w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Swój apel biskup uzasadniał przykładem bolesnej dla diecezji sandomierskiej sprawy administracyjnego nakazu usunięcia krzyża na stalowowolskim osiedlu Młodynie.

 

Eucharystia zgromadziła licznych wiernych, sprawowana była w intencji sytuacji na osiedlu Młodynie. Władze miasta domagają się usunięcia krzyża, który postawiony został tam prawie trzy lata temu przez stalowowolskich hutników.

 

W homilii bp Edward Frankowski mówiąc o walce z krzyżem wspominał także swoją duszpasterską pracę w czasach komunistycznych w Stalowej Woli, kiedy to krzyże były często usuwane przez ówczesne władze.

 

Nawiązując do czytanego w kościołach listu Konferencji Episkopatu Polski dotyczącego trudnej sytuacji związanej z odmową przez władze obecności TV Trwam na tzw. multipleksie, biskup prosił o wsparcie modlitewne w intencji toruńskiej telewizji.

 

Po Mszy św. w sali parafialnej zorganizowane było dla ponad 100 zaproszonych gości spotkanie opłatkowe, podczas którego składano sobie życzenia noworoczne i śpiewano kolędy oraz pieśni patriotyczne.

 

Na zakończenie spotkania uczestnicy odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia. Organizatorem spotkania był proboszcz ks. Jerzy Warchoł oraz Terenowe Biuro Radia Maryja w Stalowej Woli. Istnieje ono w tym mieście od 1992 r. i skupia kilkaset osób. Jest ono organizatorem licznych pielgrzymek.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook