J. Góra: spowiednicy o problemach moralnych

Jak wygląda sprawa pouczenia i rozgrzeszenia penitenta, który ma za sobą doświadczenie in vitro? - na takie i inne pytania chcą odpowiedzieć sobie spowiednicy, którzy zebrali się na Jasnej Górze.

 

Biorą udział w sympozjum "Spowiednik wobec współczesnych problemów moralnych", zorganizowanym przez Komisję Episkopatu ds. Duchowieństwa w dniach 23-26 stycznia. Na spotkanie zaproszeni zostali przede wszystkim ojcowie duchowni diecezjalni i dekanalni; rekolekcjoniści głoszący konferencje dla kapłanów oraz spowiednicy kapłanów i osób konsekrowanych.

 

- Spowiedzi nie można traktować jako czegoś dodatkowego, trzeba wpisać ją na nowo w życie chrześcijańskie - uważa ks. prof. Janusz Królikowski, jeden z gości sympozjum. "Współczesne problemy moralne domagają się odpowiedzi" - mówi ks. Królikowski i przypomina przed jakimi problemami stają teraz spowiednicy.

- W przypadku penitenta, który nie tylko jest zwolennikiem in vitro, ale ma też za sobą takie doświadczenie, jak wygląda sprawa pouczenia, rozgrzeszenia? To jest ważny problem dla spowiednika jakie zająć stanowisko, jak pouczyć, jakie zdać zadośćuczynienie? - podkreśla.

Sympozja dla księży rekolekcjonistów, ojców duchownych i spowiedników kapłańskich organizowane są od 1982 r. przez Komisję Episkopatu ds. Duchowieństwa, której przewodniczącym jest obecnie kard. Stanisław Dziwisz. Zadaniem Komisji jest przede wszystkim formacja do kapłaństwa i posługi kapłańskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Piotrek 15:13:10 | 2012-01-23
Oj Zocha, tania ta prowokacja.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~JJ 15:12:18 | 2012-01-23
Zocha , nie popisuj sie, bo nie najlepiej ci to wychodzi.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Zocha 14:05:36 | 2012-01-23
- W przypadku penitenta, który nie tylko jest zwolennikiem in vitro, ale ma też za sobą takie doświadczenie, jak wygląda sprawa pouczenia, rozgrzeszenia?

To proste: dziecko trzeba oddać do domu dziecka prowadzonego przez zakonnice, a rodzica ekskomunikować!!!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook