Dziewięć ofiar w atakach na chrześcijan w Nigerii

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 12 zostało rannych w ataku na chrześcijan w nocy z soboty na niedzielę na północy Nigerii - poinformował agencję AFP przedstawiciel lokalnej wspólnoty Bukata Zhyadi.

 

Do ataku doszło w mieście Tafawa Balewa, zamieszkałym głównie przez muzułmanów.

 

Według Zhyadiego, chrześcijan zaatakowali muzułmanie z plemion Hausa i Fulani. Więcej szczegółów nie podano.

 

Tymczasem 162 osoby zostały zabite w piątek w serii skoordynowanych ataków w Kano, największym mieście północnej Nigerii. Do ataków przyznała się sekta islamskich radykałów o nazwie Boko Haram. Ugrupowanie to w ubiegłym roku zabiło setki ludzi w Nigerii.

 

Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako "zachodnia edukacja to świętokradztwo", ucieka się do mordów i zamachów, walcząc o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii; szariat obowiązuje w północnych stanach, gdzie mieszka znacznie więcej muzułmanów.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Grzegorz_M. 13:10:41 | 2012-01-22
...to nie religia jest winna, to nie islam. Koran zakazuje mordu, a ci co zabijają to tylko terroryści... i temu podobne brednie  -  aha, yhy, no no, oczywiście. Czysta miłość wypływa z koranu przez wieki, aż do dziś widać to, aż nadto dobitnie.
Pytam: GDZIE JEST GLOBALNE POTĘPIENIE TAKICH AKTÓW PRZEZ ŚWIAT ISLAMSKI. GDZIE JEST OFICJALNY GŁOS MUZUŁMAN WS. TAKICH MORDÓW. KTÓRY MUZUŁMANIN ODWAŻY SIĘ PUBLICZNIE PRZEPROSIĆ W IMIENIU WSZYSTKICH MUZUŁMAN. JAK ODBYWA SIĘ WALKA ŚWIATA MUZUŁMAŃSKIEGO Z RZEKOMO NIECHCIANYMI PRZEZ NICH AKTAMI TERRORU. Na te pytanie nie spodziewam się otrzymać odpowiedzi.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?