Krakowska Caritas pomaga przetrwać zimę

Ubogie rodziny, chorzy i bezdomni, jak co roku, mogą liczyć na zimową pomoc krakowskiej Caritas. W Punkcie Socjalnym, który świadczy pomoc dla kilkunastu tysięcy osób potrzebujący otrzymują m.in. ciepły posiłek, żywność i odzież.


- Potrzebujący mogą skorzystać z Kuchni św. Brata Alberta, która wydaje 800 gorących posiłków dziennie. Dodatkowo Kuchnia nawiązała kontakt z kapucynami, którzy w ramach akcji "Termos dla ubogiego" przekazali ok. 400 termosów dla bezdomnych korzystających z posiłków w kuchni - mówi Agnieszka Homan z Caritasu archidiecezji krakowskiej. - Dzięki termosom mogą oni mieć przy sobie gorącą herbatę i zupę. Akcja ta będzie kontynuowana - dodaje.

 

W Punkcie Socjalnym, który świadczy pomoc dla kilkunastu tysięcy osób, potrzebujący mogą otrzymać żywność, odzież, obuwie, pomoc w opłaceniu prądu i gazu, zakup węgla na opał. W 2010 r. na pomoc w opłaceniu tych rachunków i zakupie węgla krakowska Caritas wydała 202 tys. zł.

 

Caritas prowadzi także Schronisko dla Bezdomnych Kobiet, które dysponuje 53 miejscami. Dodatkowo w czasie zimy można skorzystać z miejsc interwencyjnych dla bezdomnych kobiet z dziećmi. Prowadzi ponadto dwa mieszkania chronione dla 11 mężczyzn.

 

Krakowska Caritas prowadzi ok. 40 placówek, wśród których są zakłady opiekuńczo-lecznicze, stacje opieki, rodzinne domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy dla niepełnosprawnych. Ponadto koordynuje pracę kilku tysięcy wolontariuszy, działających w Parafialnych Zespołach Caritas i Szkolnych Kołach Caritas.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook